8 yaşındaki çocuk bağışçı bekliyor!

Haber: Cuma Sarı – 8 yaşındaki çocuk, nakil için gönüllü bağışçı bekliyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hastalık nedeniyle karaciğer yetmezliği yaşayan 8 yaşındaki çocuk, nakil için gönüllü bağışçı bekliyor.

Dicle Mahallesi’nde yaşayan Kubat ailesinin 8 yaşındaki oğlu İsa Kubat’a geçirdiği rahatsızlığın ardından ‘karaciğer yetmezliği’ teşhisi konuldu.

Durumu her geçen gün kötüye giden çocuk, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi. Bir süredir hastanede tedavisine devam edilen İsa Kubat, karaciğer nakli yapılacak gönüllü bağışçı bekliyor.

Çocuğunun acil nakil olması gerektiğini belirten baba Davut Kubat, “Hastalık herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Bugün biz yarın siz nakil bekliyor olabilirsiniz. Çocuğum gözümün önünde hastalıkla pençeleşiyor. Rabbim kimseyi bu durum düşürmesin. Ülkemizde bu konuda bağış noktasında eksiklik olsa da duyarlı insanlarımızın yoğun olduğunu biliyorum.” dedi.

Duyarlı ve hayırsever vatandaşlardan destek beklediğini söyleyen Kubat, “Çok acil karaciğer nakli olması için hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Oğlumun kan gurubu 0 RH (+) pozitif, aynı kan grubundan olan herkesi bağışçı olmaya davet ediyorum. Bağışçı olmak isteyenler 05323376102 ve 05358709280 numaralı telefondan bana ulaşabilir.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayat kurtarırken şehit olan kahraman: Suat Aloğlu

Özel Haber: Lütfü Yalgı - Annesiyle helalleşip darbecilere direnmeye giden Suat Aloğlu Ankara’da yaralılara yardım ederken üzerine düşen bombayla şehit oldu.