Hayat kurtarırken şehit olan kahraman: Suat Aloğlu

Özel Haber: Lütfü Yalgı – Annesiyle helalleşip darbecilere direnmeye giden Suat Aloğlu Ankara’da yaralılara yardım ederken üzerine düşen bombayla şehit oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlara çağrısı üzerine FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı sokağa çıkan Siverekli Suat Aloğlu, Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit oldu.

Cumhurbaşkanı’nın meydanlara çağrısı üzerine FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı Ankara’da sokağa çıkan 49 yaşındaki Suat Aloğlu Genelkurmay Başkanlığı önünde şehadete kavuştu.

Ankara’daki evinden annesinden helallik alarak vatanı korumaya giden Aloğlu’nu anlatan amcası Şeyhmus Aloğlu “Yeğenim annesini çok severdi ama darbe gecesi anne sevgisi bile onu durdurmadı. Anne hakkını helal et diyerek vatanı korumaya gitti O gece Suat gözünü kırpmadan dışarı çıkarak, vatanını ve bayrağını korumak için ailesini bile dinlemedi. Kim olsaydı onun gibi yapacaktı. Biz vatanın birliğini ve bütünlüğünü yeğenimle birlikte 251 evladımıza, yaralılarımıza ve gazilerimize borçluyuz.” dedi.

‘AĞABEYİMLE GURUR DUYUYORUZ’
Şeyhmus Aloğlu’nun Ankara’da yaşayan kardeşi Fuat Aloğlu, ağabeyinin vatan sevgisini anlattı. Aloğlu “Darbe gecesinde ağabeyim dışarı çıktı. Aradığımda Ulus’ta olduğunu ve yaralıların çok olduğunu söyleyerek, yaralılara yardım ettiğini söyledi. İnsanlara yardım etmeyi çok severdi. O gece vatan meselesiydi, kardeşim kimseyi dinlemeden arkadaşlarını da yanına alarak vatanını korumak için gitti. Bende gidecektim ama kısa süre sonra vefat haberini aldım. Ağabeyim vatanına ve bayrağına sahip çıkan biriydi. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

‘DEVLETİMİZ YALNIZ BIRAKMADI’
Şehidin amcası 74 yaşındaki Şeyhmus Aloğlu, hiç yalnız kalmadıklarını söyleyerek: “Her zaman devletimizin desteği bizimle oldu. Her konuda bizleri ziyaret ediyorlar, çok şükür sıkıntımız yok ama bizi dinlemeleri bile mutlu ediyor. Siverek Belediyesi, yeğenimin ismini güzel bir parkta yaşatıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü bir okula ismini vermiş bunları görmek için her zaman ziyaret ederim. Okulda şehit köşesi ve kütüphane oluşturulmuş. Yeğenimin ismi okul idaresi ve öğrencilerin katkılarıyla Nijerya’da Şehit Suat Aloğlu hayratına su kuyusu açarak ismini orda yaşatmaları bizleri memnun etmiştir. Devlet bizlere sahip çıkarak her zaman büyüklüğünü göstermiştir” ifadelerini kullandı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Lastiği patlayan pikap takla attı: 2 yaralı

Haber Merkezi - Lastiği patlayan pikabın takla atmasıyla 2 kişi yaralandı.