Çevreye yayılan zift doğayı ve hayvanları tehdit ediyor!

Haber: Şükrü Dolaş – Çevreye yayılan zift doğayı tehdit ederken hayvanlar için tehlike saçıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde tankerin devrilmesi sonucu çevreye yayılan zift doğayı tehdit ederken hayvanlar için tehlike saçıyor.

Edinilen bilgiye göre, geçen yıl Siverek – Diyarbakır karayolu 27’nci kilometresinde zift yüklü tanker kaza yaptı.

Tankerin devrilmesi sonucu Güvercin Mahallesi yakınlarına yayılan zift nedeniyle mahalle sakinlerine ait küçükbaş hayvanların telef olduğu iddia edildi.

Ziftin doğayı da tehdit ettiğini öne süren mahalle sakini Turan Kıtaybahadır, çevreye otlayan hayvanların zift dolu çukurlara düştüğünü söyledi.

Konuyla alakalı herhangi bir önlem alınmadığını da iddia eden Kıtaybahadır, şu ifadeleri kullandı: “Siverek Diyarbakır karayolunda bir yıl önce devrilen sıcak asfalt tankeri yolun hemen alt tarafına yayılan asfalt bugüne kadar tam 10 hayvanımız telef oldu. Ayrıca komşumuz olan Çelebi köyünün de verdiği rakama yakın hayvanları telef oldu bugüne kadar. Bugünde asfaltın olduğu yerde hayvanlarımı otlatırken iki keçi bir koyunum asfaltta battı. İki saat ekip çalışmasıyla kurtarmayı başardık. Yaz aylarında asfalt ziftinin erimesiyle durum daha tehlikeli bir hal alıyor. Yetkililerin ve doğa severlerin çevremizde önlem almalarını talep ediyoruz, daha fazla hayvanımız telef olmasın. Bizler geçimimizi bu hayvanlarla sağlıyoruz.”

Zor durumda olduklarını belirten Kıtaybahadır, yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hacı adayları kutsal topraklara yola çıktı

Haber Merkezi - Hacılar kutsal topraklara doğru yola çıktı.