Bayram öncesi harekete geçtiler!

Haber: Şükrü Dolaş – Bayram öncesi farkındalık için harekete geçtiler!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde oda başkanlığınca vatandaşın alışverişi küçük esnaftan yapması için farkındalık çalışması yapıldı.

Terziler Odası, ilçenin farklı bölgelerine astığı afişlerle vatandaşlara bayram alışverişlerini küçük esnaflardan yapma çağrısında bulundu.

Oda başkanlığı kurban bayramına sayılı günler kala ilçenin dört bir yanına astığı afişlerle vatandaşların bayram alışverişlerini küçük esnaflardan yapmalarının önemini anlattı.

Küçük esnafın ekonomik zorluklarla boğuştuğunu dile getiren Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Yaz aylarında binlerce tarım işçisinin ilçe dışında olduğunu hatırlatan Ay, “Bilindiği gibi her yıl binlerce Siverekli tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla aylar öncesinden ilçeden ayrılıyor. Genelde küçük esnaftan alışverişini yapan bu kesimin ilçe dışına çıkması ve ekonomimizde yaşanan durgunluğu da eklediğimizde esnaflarımız özellikle küçük esnaflarımız çok zor durumda olduğunu gördük. Siftah yapmadan akşam kepenk kapatan esnaflarımız var. İlçenin dört bir yanına küçük esnaflardan alışveriş yapılması talebi olan afişler astık. Kurban bayramı öncesi bu konuda Siverek’te farkındalık oluşturmak istedik. Tüm vatandaşlarımız süper marketler ve büyük mağazalar yerine alışverişlerini küçük esnaftan yapmalarını talep ettik ki inşallah çabamız bir işe yarar.” dedi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Bayram öncesi harekete geçtiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Meteoroloji'den kritik uyarı!

Haber Merkezi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmesine göre öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması konusunda uyardı.