Siverekli Araştırma Görevlisi şairin ilk kitabı çıktı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Siverekli İbrahim Doyumğaç’ın “Gözyaşı Çiçeği” adlı şiir kitabı, raflardaki yerini aldı.

Adıyaman Üniversitesinde araştırma görevlisi olan Siverekli İbrahim Doyumğaç’ın “Gözyaşı Çiçeği” adlı şiir kitabı, raflardaki yerini aldı.

Şanlıurfa’nın ilçeleri arasında eğitime önem veren, bugüne kadar sinema, edebiyat ve müzik dünyasına kazandırdığı sanatçılarla ön plana çıkan Siverek, yetiştirdiği şairlerle de adından söz ettiren bir ilçe haline geldi.

Genç şairler arasında bugüne kadar şiir kitabı yayınlayan onlarca şair bulunuyor. Bu genç şairlerden bir diğeri de araştırma görevlisi, genç akademisyen İbrahim Doyumğaç oldu.  Lise yılları ve son dönemde yazdığı şiirleri derleyen genç şair, eserlerini ‘Gözyaşı Çiçeği’ verdiği kitapta topladı.

Adıyaman Üniversitesinde görev yapan İbrahim Doyumğaç’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildirilerinin yanı sıra alanda kitapları da bulunan Siverekli genç akademisyen Doyumğaç’ın 2018 yılında yayınladığı “Gözyaşı Çiçeği” adlı şiir kitabı duygusal bir dille okuyucuyla buluşmuştur. 

Akademisyen, yazar, araştırmacı ve şairin iç sesinin bir yansıması olarak okuyucu karşısına çıkan “Gözyaşı Çiçeği” şiir kitabı “duyguların ağlayışı” niteliğindedir. Her bir dize ve şiir hakikat çağrı sevgiye özlem niteliğindedir. “Vera”, “Sesleniş”, “Siz”, “Yağmur”, “Öte” ve “Türkü” adlı şiirler şairin bir iç sesinin dizelerde yankılanmasıdır.

Şairin şiirlerinden “Siz” şiiri öznedir; “Vera”, özlemdir; “Sesleniş” ağlayıştır; “Yağmur” bir umuttur; “Türkü” hasrettir ve “Öte” şiiri ise ölümdür adeta. İlk okunduğunda basit gibi görünen genç akademisyen, yazar, araştırmacı şairin şiirleri üzerinde düşünüldükçe ayrı bir derinliğinin olduğu anlaşılmaktadır.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yayaya öncelik vermeyen sürücülere cezai işlem uygulanacak

Haber: Cuma Sarı - Yaya geçitlerinde vatandaşa yol vermeyen sürücülere cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.