Hükümlüler mesire alanlarını temizledi

Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı – Denetimli serbestlikten yararlanan hükümler, mesire alanlarında temizlik yaptı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde denetimli serbestlikten yararlanan hükümler, mesire alanlarında temizlik yaptı.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ”Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki yaklaşık 20 kişilik hükümlü grubu, Şehit Suat Aloğlu mesire alanında çevre temizliği yaptı.

Öte yandan Cumhuriyet Savcısı Selim Tan, tırmık ve süpürgelerle kuru otları toplayan hükümlülerle yapılan çalışmaya katılarak yaprak topladı.

Cezasını kamu yararına işlerde çalışarak infaz ettiğini belirten Orhan Uzunalan, “Uzun yıllar cezaevinde kaldım, daha sonra ise denetimli serbestlikle tahliye oldum. Şu anda kamu yararına işlerde çalışıyorum. Devletimize teşekkür ediyorum, bizleri bir yandan hayata alıştırırken diğer yandan yeniden çalışmaya alışıyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte ekip olarak okul ve kamu kurumlarında temizlik yapıyoruz.” dedi.

Uygulamanın ülke genelinde yapıldığını dile getiren Cumhuriyet Savcısı Selim Tan, “Eş zamanlı olarak park ve bahçelerimizin temizliği konusunda denetimli serbestliği müdürlüğümüz bünyesinde çalışan kamu yararına cezasını infaz eden hükümlülerden de faydalanarak temizlik yaptık. Yaz tatilinin başlamasıyla Adalet ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmelerden sonra okulların temizliğini yaptık. Bugüne kadar 7 okulun temizliğini tamamladık ancak sayının 15’e çıkmasını hedefliyoruz. Yapılan bu çalışmalardaki amaç denetimli serbestlik müdürlüğü bünyesinde kamu yararına işlerde cezasını infaz eden hükümlülerin topluma olan uyumlarını ve entegrasyonlarını sağlamaktır.” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saatlik temizlik çalışmalarının ardından hükümlüler ve protokol üyeleri yemek yedi.

Programa Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, Cumhuriyet Savcısı Selim Tan ve Denetimli Serbestlik Müdürü Muhammed Said Sarıkamış katıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki Zafer Bayramı kutlamaları Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Üsteğmen Hasan Burak Yıldız tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapıldı. Cumhuriyet Meydanındaki […]