Hayvan Pazarında hummalı çalışmalar devam ediyor

Siverek Belediyesince yapımına başlanan ve hayvancılığa katkı sunacak yeni canlı hayvan pazarında hummalı çalışmalar devam ediyor.

Türkiye’nin büyük ölçüde canlı hayvan ihtiyacını karşılayan ve bölgenin her gün açık olan pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından sayılan hayvancılığa katkı sağlayacak olan hayvan pazarında yoğun çalışmalar devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince alt yapısı tamamlanan alanda hayvan satış sahasının betonlanmasının yanı sıra gölgeliklerin montajının bittiği bildirildi. İdari bina ve kulübe çalışmalarının sürdüğü hayvan pazarında çevre duvarlarının inşası ise tamamlandı.

-Alternatif yollar açılıyor

Eski Kapıkaya yolu olarak bilinen yol genişletilirken Çermik yolundaki kırsal mahallelerden hayvan pazarına gelecek esnaflar için de alternatif yollar açılıyor. Çermik – Siverek karayolu 10. kilometresinde karayolları standartlarına uygun yapılan yolun tamamlanmasıyla hayvan pazarına ulaşımın daha rahat bir hale geleceği belirtilirken dere ıslah çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.

-Minikler hayvan pazarında fidan dikti

Mehmetçik İlkokulundan bir grup öğrenci, çevre düzenlemeleri kapsamında Başkan Yardımcısı Cumali Karavar ve öğretmenler eşliğinde fidan dikti. Öğrencilerin can suyu verdikleri fidan dikme etkinliğinin ardından ise çeşitli ikramlarda bulunuldu.

-Karavar: “En kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz”

Devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Yardımcısı Cumali Karavar, hayvan pazarının tamamlanması için tüm ekiplerin seferber edildiğini dile getirdi.

Öte yandan çocuklara ağaç sevgisini aşılamak amacıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Karavar, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza ağaç sevgisinin küçük yaşlarda aşılanması gerektiği kanaatindeyim. Özellikle fidanları kendilerinin dikmesi ve can suyu vermeleri kendileri için güzel bir deneyim olmuştur. Kim bilir belki de yıllar sonra olur da yolu hayvan pazarına düşerse kendi diktiği ağacı görmesi en azından bir aidiyet duygusu oluşturacaktır.” dedi.

Hayvan pazarında sürdürülen çalışmalar konusunda açıklamalarda bulunan Cumali Karavar, “Kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Şu an idari binamızın yanı sıra esnaflarımızın araçlarını park edebilecekleri otoparkta çalışmalar sürüyor. Aslında birçok işi aynı anda yapmaya gayret gösteriyoruz. Hayvan pazarı alanında çalışmalar devam ederken diğer yandan ulaşımı sağlayacak yolları da hızlıca tamamlamayı hedefliyoruz. Sıfırdan başladığımız hayvan pazarını birkaç ayda şu anki duruma getirmemiz tüm ekibimizin özverili çalışmasının sonucudur.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Hayvan Pazarında hummalı çalışmalar devam ediyor

  1. Hayvan pazarinin bir an once sehir disina çıkarılması hem halk acısından hemde cevre temizligi açısından cok iyi olacaktir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Işıklandırılan yapılar görsel şölen oluşturuyor

Siverek Belediyesince muhtelif alanlarda bulunan ve ışıklandırma çalışmaları tamamlanan yapılar, rengarenk ışıklarıyla görsel şölen oluşturuyor. Fırat Mahallesi Mevlana Celaleddin-i Rumi Bulvarında Feribot Kavşağı olarak bilinen alandaki ‘Hacı Pınar Çeşmesi’nde yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmasının ardından aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Öte yandan Gülabibey Mahallesi Esmerçayı Caddesi’ndeki ‘Saatli Kule’, Kemaliye Çarşısı’nda bulunan […]