Sal. Eki 22nd, 2019

Jandarma Trafik Timi yaya nöbeti tuttu

Haber: Cuma Sarı – Trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla Jandarma Trafik ekipleri nöbet tuttu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla Jandarma Trafik ekipleri nöbet tuttu.

Siverek ilçesinin merkez ve kırsal mahallelerinde yapılan uygulamada, sürücüler uyarılıp broşür dağıtıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Bürosu ekiplerince yapılan uygulama kapsamında Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın ve daire müdürlerinin katılımıyla Atatürk Bulvarında yayaların önceliği konusunda sürücüler uyarıldı.

İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bayırözü ilk ve ortaokuluna giden İlçe Jandarma trafik timi, öğrencilere yaya geçidinin kullanımı ve önemi hakkında bilgiler verdi.

Öğrenciler ise ellerinde “Lütfen dur”, “Dikkat hayat çıkabilir”, “Dur yolda bende varım” sloganlarının yer aldığı pankartla jandarma eşliğinde yaya yolunu kullandı.

Öğrencilerden Aleyna Yavuzaslan jandarma ekiplerinin kendilerini bilgilendirdiklerini belirterek, “Asker abilerimiz bizlere yaya geçidinin önemini anlatarak uygulamalı olarak gösterdiler. Yaya geçidinde geçiş önceliğinin bizde olduğunu ve araçların bizi gördüğünde durması gerektiğini anlattılar. Biz yaya geçidine çıktığımızda araçlar durdu ve bizim geçmemizi bekledi.” dedi.

Fidan Sonkurt ise yaya geçidi sayesinde yolun karşı tarafına güvenli olarak geçebileceklerini öğrendiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir