Gazeteci Şükrü Dolaş: Çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz!

Haber Merkezi – Siverekli gazeteciler ve meslek odaları Gülebak’a yapılan saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan gazeteciler ve oda başkanları, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a yapılan saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa Kent Konseyi seçimlerinin yapıldığı salonda başkan adaylarının konuşmasının ardından söz alan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak gündeme ilişkin söz aldı.

 DSC9391 kopya
Vahit Sevdalı (Soldaki) – Şükrü Dolaş (Sağdaki) (Fotoğraf: Lütfü Yalgı)

Konuşmasında ‘seçimlerinin merkez ilçelerle sınırlı tutulmasının yanlış olduğunu, 10 ilçenin görülmezden gelinmemesi gerektiğini, tüm sivil toplum kuruluşlarının bu çatı altında eşit bir şekilde yer alması’ gerektiğine işaret eden Başkan Gülebak’a, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı olduğu ileri sürülen kişinin, “yalan söylüyorsun, provokasyoncusun” sözleri ile başlayan tartışma sonunda, daire başkanının yakını olduğu ileri sürülen bir kişinin yumruklu saldırıya uğradı.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkanının olduğu salonda gazeteciye darp girişiminde bulunulması dikkat çekerken olay skandal olarak nitelendirildi.

8acb83a5 bfc9 4e13 9b26 baa7c216f1f5
Tahir Gülebak – Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı

Siverek ilçesinde görev yapan gazeteciler adına açıklamada bulunan gazeteci-yazar Şükrü Dolaş, “Tek amacı ve gayesi Şanlıurfa’nın yaşanabilir bir kent olması olan Başkanımız Tahir Gülebak’a yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Olayın skandal olduğuna dikkat çeken Dolaş, şu ifadeleri kullandı: “Saldırının, Vali yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkanının olduğu bir ortamda meydana gelmiş olması düşündürücüdür. Daire başkanının yakını olduğu öne sürülen şahıs, onlarca insanın gözü önünde saldırıya uğradıysa daha sonraki günlerde nasıl bir girişimde bulunacağını düşünmek dahi istemiyoruz. Biz gazeteciler, kamuoyu adına görev yapıyoruz ve bu saldırının da görev başında saldırıya uğrayan bir kamu görevlisinin saldırıya uğraması halinde yapılması gereken tüm işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Bu konuda ivedi olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığını, Şanlıurfa Valiliğini ve Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ediyoruz.”

75fb1d2c f43b 4b3e b6a7 d725cf88f582
Kent Konseyi seçimlerinin yapılması

Siverekli gazeteciler olarak olayın takipçisi olacaklarını dile getiren Dolaş, saldırıya maruz kalan meslektaşlarının yanında olduklarını vurguladı.

Öte yandan Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası, Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Gıda Maddeleri Odası Başkanlıkları adına açıklamada bulunan Vahit Sevdalı, gazetecilerin kamu adına görev yaptıklarını söyledi.

9039a20f d9fb 4631 9424 175516fee46c
Saldırı sonrası gazetecilerin objektifinden…

Her ne sebeple olursa olsun saldırının haklı bir tarafının olmadığını savunan Sevdalı, “Biz esnaf ve meslek odaları olarak sesimiz olan gazetecilerin saldırıya uğramasını reddediyoruz. Kent konseyi seçimlerinde gördüğü eksikliği dile getirmesi sebebiyle saldırıya uğrayan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, konuyla ilgili Şanlıurfa Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığının saldırıyı yapan şahısla alakalı gerekli işlemleri zaman kaybetmeksizin yapması gerektiğini olan inancımızı kaybetmek istemiyoruz. Bu vesileyle saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu saldırıyı kınadı!

Haber Merkezi - Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, saldırıyı kınadı.