Cum. Kas 15th, 2019

Türk Eğitim-Sen’den harekata destek

Haber Merkezi – Türk Eğitim-Sen, Suriye’nin güneyine yapılan ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Türk Eğitim-Sen Siverek Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamada Suriye’nin güneyine yapılan ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek verildi.

Sendika temsilcisi Umut Buğdaycı imzasıyla yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tarih boyunca Orta Asya bozkırlarında başlayan ve Avrupa’ya kadar uzanan coğrafyada mazlumun ve haklının yanında olmuş, barış için mücadele vermiş şerefli bir millet olan Türk milleti Fırat’ın doğusunda oluşturulmuş olan terör ve ihanet rotasının arındırılması için haklı gerekçelerle 09.10.2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başlattığı bu harekat sebebiyle şu anda görevde olan Mehmetçiklerimizle gönülden bir olduğumuzu, onları düşündüğümüzü ve onlara dualar ettiğimizi bildirmek isteriz.”

Siverek Türk Eğitim Sen Temsilciliğinin her türlü bölücülüğe, ayrımcılığa ve haksızlığa karşı olduklarının belirtildiği açıklamada, “Devletimiz ve milletimiz için var olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Bizler haklı davamızın eğitim neferleriyiz. Nizam-ı Alem İlayı Kelimetullah aşkına görevimizi ifa etmekten gurur duymaktayız. Yapılan bu haklı seferler için okullarımıza bayraklar asılacağını, askerlerimizin ve ordumuzun muzaffer olmaları için her gün Fetih Sureleri okutulacağını siz değerli kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Bizler Türk milletinin geleceğini emanet ettiği gururlu eğitimcileriz. Bu bağlamda milletimizin ve devletimizin çıkarlarına sonuna kadar destek vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Siverek Türk Eğitim Sen Temsilciliği olarak sahip olduğumuz vizyon ve misyon gereği devletimizin ve milletimizin bekası için her türlü çalışmadan geri durmayacağımızı bir kere daha hatırlatmak isteriz. Son olarak “muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” düsturu ile mücadele edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene!” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir