Lise öğrencilerine ‘bağımlılıklar’ semineri

Haber: Cuma Sarı – Lise öğrencilerine yönelik bağımlılıklar konusunda seminer verildi.

Siverek İlçe Müftülüğünce lise öğrencilerine yönelik bağımlılıklar konusunda seminer verildi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü vaizi Doktor Mehmet Emin Çiftçi tarafından Yusuf Sami Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine bağımlılıklar konusunda seminer verildi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen seminerde öğrencilere zararlı alışkanlıklar hakkında bilgi veren Doktor Çiftçi, sosyal medya bağımlılığına dikkat çekti.

Gençlerin sosyal medyada çok fazla zaman harcadığına dikkat çeken Çiftçi, “Zaman ve beden bizlere birer emanettir. Zamanımızı faydalı işlerde değerlendirmemiz gerektiği gibi bedenimizi de korumamız gerekiyor. Sosyal medyada geçireceğimiz zamanı ailemiz ile geçirmeye özen gösterelim. Sosyal medya bağımlısı olmak yerine ailemize bağımlı olalım ve boş vakitlerimizi kitap okuyarak değerlendirelim.” dedi.

Öğrencileri bu konuda uyaran Çiftçi, Türkiye’de sosyal medya bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklar hakkındaki istatistikleri paylaştı.

Seminer öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Seminerin faydalı olduğunu söyleyen 10. Sınıf öğrencisi Safiye Kürkçü, “Hocamız zararlı alışkanlıklar konusunda bizlere önemli bilgiler verdi. Özellikle istatistikler dikkat çekiciydi. Değerli bilgiler için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek

Haber: Cuma Sarı - Lütfü Yalgı - Öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'ndaki askerlere koreografili destek verdi.