Lösemili öğrenciye destek için tüm okul maske taktı

Haber: Cuma Sarı – Arkadaşları, lösemi hastası öğrenci Birgül Köse’ye destek olmak amacıyla derse maske takarak girdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir ortaokulun öğrenci ve öğretmenleri, lösemi hastası öğrenci Birgül Köse’ye destek olmak amacıyla derse maske takarak girdi.

Şair İbrahim Rafet Ortaokulundaki öğretmen ve öğrenciler, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemi hastası 6. sınıf öğrencisi Birgül Köse’ye destek olmak amacıyla girdikleri derslerde maske taktı.

Lösemi hastası – Birgül Köse

Okula geldiğinde arkadaşlarının maske taktığını gördüğünde şaşırdığını belirten lösemi hastası Birgül Köse, “Kendilerine niye maske taktıklarını sorduğumda bana destek olmak için taktıklarını söylediler. Lösemi hastalığından dolayı neler yaşadığımı anlamak amacıyla yapmışlar. Onların bana yardımcı olmaya çalışmalarına çok sevindim. Beni anlamaya çalışıp maske taktıkları için çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Sınıf arkadaşına destek olmak ve moral vermek amacıyla derse maske takarak girdiklerini söyleyen Gurbet Artuğ, şunları söyledi: “Herkes Birgül’ün iyileşip okula gelmesini istiyor ve hepimiz onu çok seviyoruz. Bence ben daha çok seviyorum çünkü okula gelmediği günler çok üzülüyorum. Hatta okuma saatinde ağladım ve benim dışımda ağlayanlarda oldu. Birgül arkadaşımız için çok üzülüyorum.”

Birgül Köse’nin okul arkadaşlarından Canan Özbay ise, “Lösemi hastası okul arkadaşımıza yardımcı olabilmek için bir saatlik okuma saatimizi maske takarak geçirdik. Biz bir saatliğine maskeyle bu kadar zorlandıysak onun iyileşene kadar takmak zorunda olduğunu düşünmemiz gerekiyor.” dedi.

Bir başka öğrenci Ayşenur Budacı da taktığı maskeyle sınıf arkadaşının neler yaşadığını anlamaya çalıştığını belirtti.

Sınıf arkadaşı Birgül’ün durumuna üzüldüklerini söyleyen Osman Akçalı ise iyileşmesini istediğini dile getirdi.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu öğretmen ve öğrencilerin duyarlı davrandıklarını söyleyerek, “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Şair İbrahim Rafet Ortaokulumuzun 6. sınıf öğrencisi lösemi hastası Birgül kızımıza destek olmak amacıyla okulumuzda maske takarak farkındalık oluşturmak istedik. Bu farkındalığın farkında olan öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü – Nuri Kapanoğlu

Öte yandan okuldaki farkındalık etkinliğine katılan Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Tosun, öğrencilere lösemi hastalığı hakkında bilgi verdi. Lösemi hastalığının bulaşıcı olmadığını ifade eden Tosun, maske takan hastaların kendilerini koruma amacıyla taktığını belirtti.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar'dan 'Mevlid Kandili' mesajı

Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Mevlid Kandilinin önemine değinen Milletvekili Kasım Gülpınar, “Bütün İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri nedeniyle idrak edeceğimiz mübarek gecenin hayırlar […]