Gülpınar’dan ‘Mevlid Kandili’ mesajı

Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında Mevlid Kandilinin önemine değinen Milletvekili Kasım Gülpınar, “Bütün İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri nedeniyle idrak edeceğimiz mübarek gecenin hayırlar getirmesini ve geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum.” dedi.

Peygamber Efendimizin her yönüyle insanlığa örnek olduğuna vurgu yapan Gülpınar, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısıydı. Güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Mevlid Kandili, Peygamberimizin örnek hayatını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Hayatımızın her alanında O’nu kendimize örnek edinmeli ve gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.”

Mevlid Kandilinin ruhuna uygun eda edilmesi gerektiğini belirten Gülpınar, “Allah Resûlü’nün dünyayı teşrif buyurarak şereflendirdiği gün, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılır. Bu vesileyle bir kez daha tüm İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor; maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te "Namazın Hayata Müdahalesi" konferansı düzenlenecek

Siverek’te “Namazın Hayata Müdahalesi” konulu konferans düzenlenecek. Davet ve Kardeşlik Vakfı, Siverek Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Siverek-Der) ve Siverek Öğrenci Derneği işbirliğiyle Araştırmacı-Yazar Abdullah Yıldız’ın katılacağı “Namazın Hayata Müdahalesi” konulu konferans Siverek Kültür Merkezinde düzenlenecek. Siverek-Der Başkanı Sezai Çetin tarafından yapılan açıklamada, “Rabbimizin emri olan namazın hayatımızın gündeminde olması […]