10 bin fidan toprakla buluştu

Haber: Cuma Sarı – ‘Geleceğe nefes ol’ kampanyası kapsamında 10 bin fidan toprakla buluştu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘Geleceğe nefes ol’ kampanyası kapsamında 10 bin fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı daha yeşil bir Türkiye için ‘Geleceğe nefes ol” kampanyası kapsamında Siverek – Diyarbakır karayolu 5’inci kilometresinde belirlenen alanda 10 bin fidanın dikimi yapıldı.

Programda konuşan Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, bugün dikilen 10 bin aracın yanı sıra ilçede 40 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

Yurdun dört bir köşesinde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını dile getiren Çiftçiler, şunları kaydetti: “Malumunuz sanayi arttıkça çevre sorunları da fazlalaşıyor. Yaşam alanları ve doğal hayat gittikçe kirleniyor. Burada yapacağımız çalışma ağaç dikme çalışması olarak değil bütün bir eko sistemin korunmasına katkı sağlayacak olan bir çalışma olarak değerlendirilmeli. Bu topraklar bizim yarınlarımıza borçlu olduğumuz topraklardır. Bu nedenle geleceğimizi düşünmek için geleceğimize nefes vermek için bugün alanlardayız. Bütün Siverek halkının burada olmasından çok büyük bir mutluluk duydum.”

-11 Kasım ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Kasım tarihini ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak ilan ettiğine değinen Kaymakam Çiftçiler, “Ayrıca bugün sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edildi. Bundan sonra her yıl 11 Kasım’da daha da fazla ağaç dikerek güzel yurdumuzu yemyeşil bir coğrafyaya çevireceğiz. Bu süreçte bize destek veren Orman Genel Müdürlüğü personelimize, Belediye Başkanımız Şeyhmus Aydın’a, Başkan Yardımcımız Hasan İzol’a, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

-30 bin ağaç daha dikilecek

İlçede 30 bin fidanın daha toprakla buluşacağını dile getiren Çiftçiler, “Bugün burada 10 bin ağaç toplamda ise 40 bin ağaç dikeceğiz. Sadece dikmek önemli değil, bu ağaçlar hepimize emanettir. Sık sık buraları ziyaret edeceğiz ve bu ağaçların sürdürülebilir bir şekilde geleceğe miras kalmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Fidan dikim programına Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın, 107. Topçu Alayı Komutanı Albay Süreyya Andıç, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Alper Arıkan, Jandarma Komutanı Hayri Yazıcı, Emniyet Müdürü Teoman Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğrencilerin Atatürk sevgisi tuvallere yansıdı

Haber: Cuma Sarı - Lise öğrencileri metal para, fasulye gibi malzemeler kullanarak Atatürk portreleri yaptı