Müzik öğretmenleri meslektaşları için konser verdi

Haber: Cuma Sarı – Okulların bir haftalık ara tatile girmesi nedeniyle öğretmenlere yönelik konser düzenlendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan müzik öğretmenleri, okulların bir haftalık ara tatile girmesi nedeniyle meslektaşlarına yönelik konser düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil nedeniyle Siverek Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Konser öncesi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, konseri düzenleyen öğretmenlere teşekkür ederek bir haftalık ara tatilin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İlçede görevli 8 müzik öğretmeni tarafından seslendirilen şarkılar katılımcılardan büyük beğeni topladı. Yöreye özgü parçalarının seslendirildiği sırada, katılımcılar halay çekerek eğlendi. Konserin kırsal okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan Çiftel, şunları söyledi: “Mesleki eğitim çalışmaları kapsamında müdürlüğümüz tarafından ilçemizde görev yapan müzik öğretmenleri kendi arasında bir grup kurdu. Yaklaşık bir hafta buna yönelik çalışmalar ve provalar yapıldı. Bu etkinliği iki seans şeklinde yapmayı planlıyoruz. Birinci seans bugün olduğu gibi kırsal okullardaki öğretmenlerimize yönelik ikinci seansta ise merkez öğretmenlerimize yönelik olacak.Düzenlenen konserle öğretmenlerimizi motive edecek eserler seslendirilip kendilerini eğitim ve öğretime daha moralli bir şekilde hazırlıyorlar.”

Siverek Özel Eğitim Uygulama okulunda müzik öğretmeni olarak görev yapan İbrahim Paşacirit, farklı bir seminer çalışmasına imza attıklarını belirterek, “Bundan zevk aldık, dolayısıyla her yöreye ait tüm öğretmenlerimize sadece seminer babında değil eğlence amaçlı yöresel türküler, Türk halk müzikleri ve klasik Türk müziklerini seslendirdik. Emeğine herkese ve etkinliğimize katılan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Yaklaşık iki saat süren etkinlikte öğretmenler gönüllerince eğlenirken konsere katılanlar halay çekerek stres attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Refüje çıkan otomobildeki 6 kişi yaralandı

Haber Merkezi - Refüje çarparak takla atan otomobildeki 6 kişi yaralandı.