Üniversiteliler miniklerin mektuplarına duyarsız kalmadı

Özel Haber: Cuma Sarı – Üniversite öğrencileri, miniklerin kendilerine mektupla ilettikleri taleplerine duyarsız kalmadı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilkokul öğrencilerinin üniversite öğrencilerine yazdığı mektuplardaki talepler karşılıksız kalmadı.

Taşıkara ilkokulu ve ortaokulu öğrencileri bir süre önce Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesinde eğitim gören öğrencilere mektup yazdı. Mektupları alan üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileri de duruma kayıtsız kalmadı.

Mektuplarda oyuncak, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, top ve forma talebinde bulunan öğrencilerin okuduğu mahalleye giden üniversiteli gençler, önce okul bahçesinde çocuklarla oyun oynadı.

Öğretim görevlileri ise okulun konferans salonunda öğrencilere yönelik ‘başarı ve motivasyon’ semineri verdi.

Daha sonra öğrencilere mektuplarda yazılan malzemeler dağıtılırken hediyeleri alan öğrencilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Fakülte öğrencisi Neslihan Dağcı, Siverek Son Haber muhabirine yaptığı açıklamada çocukların taleplerine kayıtsız kalamadıklarını söyleyerek, “Fakültenin ‘Gülen Gözler’ kulübünün başkanıyım. Biz arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte bir köy okuluna yardım düzenledik. Arkadaşlarımızla ve öğretmenlerimizle birlikte buradaki öğrencilerle biraz zaman geçirdik. Bütün hayırseverlerden, öğretmen ve arkadaşlarımızdan gülen gözler kulübüne ve köy okullarına destek vermelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Neslihan Dağcı – Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğrencisi

Bahçede çocuklarla çeşitli oyunlar da oynadıklarını belirten Dağcı, şunları söyledi: “Çocuklarla zaman geçirmek, onlarla ilgilenmek, onlarla oturup konuşmak çok fazla mutluluk verici bir şey. İsterim ki herkesin buralara gelsin ve bu ortamları görsün. Bu sayede neler olduğu görüp bilinçlenelim istedik.”

Gelen misafirlerle oyun oynayıp eğlendiklerini söyleyen 4. Sınıf öğrencisi Elif Nur Boynukara, “Gelen abiler ve ablalar çok iyi vakit geçirdik ve bize hediye dağıttılar. Onlarla sek sek, üç top, pas ve basketbol oynadık.” dedi.

Harran Üniversitesi’nden gelen hocaların kendilerine meslek yaşamında nasıl başarılı olunacağı konusunda bilgi verdiklerini ifade eden 7. sınıf Furkan Demirkapı, seminer için teşekkür etti.

Bir başka öğrenci Mehmet Emin Gülel’de getirilen hediyeler için üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

Öte yandan Taşıkara okul idaresi tarafından fakülte sekreteri Mustafa Karadağlı’ya plaket verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karacadağ'a yılın ilk karı düştü

Haber Merkezi - Tek kayak merkezi olan Karacadağ'a mevsimin ilk karı düştü.