Şoföre 'tuvalet önünde oturma' cezası veren belediye başkan yardımcısı görevden alındı

Haber Merkezi – Şoföre ‘tuvalet önünde oturma’ cezası veren belediye başkan yardımcısı görevden alındı!

İstanbul Güngören Belediyesi’nde ‘cezalı şoför’ başkan yardımcısını makamından etti.

Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “Kendisini görüp ayağa kalkmadı” diyerek belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası verdi. Cezalı şoför mesaisi boyunca başkanlık katındaki tuvalet önünde oturup Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi geçtikte ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldı.

Görüntüler sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki çekti.

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, “Belediyemizde meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcısımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz” dedi.

“Cezalı” şoför, mesaisi boyunca başkanlık katındaki tuvalet önünde oturup İpekçi geçtikçe ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldı. Güngören Belediyesi’ndeki olay AK Parti içinde de tepki gördü.

AK Parti’li eski milletvekili Mehmet Metiner “Davamız adına utanç verici bir uygulama… Gereği acilen yapılmalı…” diyerek görüntüleri paylaşmıştı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Veysel İpekçi’nin istifa etmemesi durumunda atılması gerektiğini belirterek şu mesajı paylaşmıştı: “Kendisine ayağa kalkmadığı için tuvalet önünde nöbet tutturmak ne demek? Böyle bir kişiyi AK Partili kabul etmiyorum… Bu adam derhal Güngören Belediye’sinden istifa etmeli. İstifa etmiyorsa atılmalı… Acilen sonuç bekliyoruz…”

Bir süre sonra Veysel İpekçi’nin görevine son verildiğini belirten Metiner, “O kibir budalası başkan yardımcısını görevden alan yerel yönetimlerden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum” mesajını paylaştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mahsur kalan güvercini itfaiye kurtardı

Haber: Cuma Sarı - Camların arasına sıkışan güvercini itfaiye ekipleri kurtardı.