Husumet kan davasına dönüşmeden barışla sonuçlandı

Haber: Cuma Sarı – Kavganın ardından başlayan husumet, barışla sonuçlandı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir süre önce borç meselesi nedeniyle çıkan kavganın ardından başlayan husumet, barışla sonuçlandı.

Siverek ilçesine bağlı Topaç Mahallesi yakınlarında İren ve Kobay aileleri arasında alacak verecek nedeniyle bir süre önce çıkan Gazal Kobay’ın yaralandığı silahlı kavganın ardından aileler arasında husumet başladı.

İren ile Kobay ailelerini barıştırmak için Belediye Başkan Yardımcısı Hasan İzol, girişimde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından aileler arasındaki husumet sonlandırıldı. İki aile barış için Hasan İzol’un ofisinde bir araya geldi.

Barışı kabul eden aile bireylerine teşekkür eden Hasan İzol, bölgenin artık kan davası ve husumetlerle anılmaması gerektiğini kaydetti.

Bölgeye huzurun hakim olması amacıyla dargınlık ve kırgınlıkların ortadan kalkması gerektiğine inandığını dile getiren İzol, “Geçmiş dönemlerde yaşanan tatsız olaylar nedeniyle çok can yandı. Çağımızın gerisinde kalan kan davaları ve türevlerini bitirmek ve huzurun hakim olduğu bir bölge oluşturmak için gerekirse sadece elimizi değil gövdemizi ortaya koyacağız. Bugün de bizleri kırmayıp barış ve kardeşlik için ellerini birbirine uzatan her iki ailemizin büyüklerine teşekkür ediyor, bir daha böyle hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Allah bizleri her daim birlik ve beraberlik içerisinde mutlu kılsın.” diye konuştu.

Daha sonra İren ve Kobay ailelerinin bireyleri el sıkışarak husumete son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mavi Marmara gazisinden örnek davranış

Haber: Cuma Sarı - Mavi Marmara gazisi Ramazan Baylan, ilik kanseri genç kıza gönüllü donör oldu.