Meteorolojiden çiftçiyi sevindiren kuvvetli yağış uyarısı!

Türkiye genelinde yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi çiftçilerde “kuraklık” endişesine yol açtı. Tüm Türkiye’yi saran kuraklık korkusuna meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısı Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki çiftçileri sevindirdi.

Meteoroloji müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesinin genelinde başlayacak olan yağışların, Pazar günü etkisini arttırarak Pazartesi günü Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak çevrelerinde; Salı günü ise Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Mardin çevreleri ile Şanlıurfa’nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiği belirtildi. 

Yetkililer ise yağışların Pazartesi ve Salı günleri arasındaki 24 saatlik dilimde etkili olacağının tahmin edildiğini söyledi.

Vatandaşlara olumsuzluklara karşı sel, su baskını, taşkın riskine karşı tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

meteorolojiden-kuvvetli-yagis-uyarisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Resul Yılmaz adaylıktan geri çekildi!

AK Parti’den Siverek Belediye Başkan aday adayı olan avukat Resul Yılmaz, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Resul Yılmaz sitemiz SiverekSonHaber.Com yöneticisi Cuma SARI’ya yaptığı açıklamada, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde  Ak Parti’den  Siverek Belediye Başkan aday adaylığına müracaatta bulunmuştum. Adaylığımı  bu gün itibarı ile geri çekiyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur dedi.