Karanfilleri esnafa ve vatandaşa uzatarak uyardı!

Özel Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı – Karanfilleri esnafa ve vatandaşa uzatan Gıda Maddeleri Odası Başkanı uyarıda bulundu!

Şanlıurfa’nın Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdul Vahit Sevdalı, uzun yıllardan bu yana yılbaşı gecesinde silahlı yapılan kutlamalarının önüne geçmek için karanfil dağıtarak uyarılarda bulundu.

Sevdalı, yılbaşının yaklaşması üzerine ilçe merkezindeki esnafları tek tek ziyaret ederek, kutlamaların silahlı yapılmasının tehlikeli ve çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına neden olduğuna dikkati çekti.

Esnaf ve vatandaşlara karanfil dağıtan Sevdalı, yılbaşı gecesi kutlamalarda silah kullanılmaması uyarısında bulundu.

Sevdalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölge halkının uzun yıllardan bu yana yeni yıla havaya silah sıkarak girdiğini, bunun da tehlikeli bir hareket olduğunu söyledi.

Oda yönetimi olarak bu yıl silahlı kutlamanın önüne geçmek ve karkındalık oluşturmak için ilçe halkına uyarılarda bulunduklarını Sevdalı, “Geçmiş yıllarda gerek yılbaşında gerekse düğünlerde sıkılan silahlar yüzünden onlarca insanımız öldü ya da yaralandı. Bizim de vatandaşlarımızdan ricamız artık silahlara veda edelim, silahlar sıkılmasın istiyoruz. Biz diyoruz ki artık yılbaşını silahla değil, çiçek, gül ve kitaplarla karşılayalım. İhtiyaç sahiplerine, kimsesizlere yardımda bulunalım. Hoşgörü ve nezaket ile yeni yılları karşılayalım, silahlarla değil.” diye konuştu.

Ayvanat Mahalle muhtarı Habeş Akgül de özel günlerin silahla karşılanmasının kötü bir alışkanlık olduğunu ifade etti.

Karanfil dağıtarak uyarılarda bulunan Sevdalı’ya teşekkür eden Akgül, “Bundan sonra yılbaşını ve özel günlerimizi silah değil de böylesine güzel çiçeklerle kutlayabilirsek ne mutlu bizlere.” dedi.

Şire pazarı esnaflarından İzzetin Çay ise silahlanmaya karşı olduklarını belirterek yeni yılın çiçeklerle karşılanması gerektiğini ifade etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Asgari ücret zammı belli oldu!

Haber Merkezi - Milyonlarca çalışanın nefeslerini tutup beklediği 2020 asgari ücret zammı açıklandı.