Gelenek bozulmadı! Görüntüler Suriye'den değil

Haber: Cuma Sarı – Yapılan uyarılar ve alınan önlemlere rağmen bazı vatandaşlar yılbaşını havaya ateş ederek kutladı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yapılan uyarılar ve alınan önlemlere rağmen bazı vatandaşlar yılbaşını havaya ateş ederek kutladı.

Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğünün Siverek Belediyesi aracılığıyla hoparlöründen halka anonslarda, “Vatandaşlarımızın yılbaşı eğlence ve kutlamalar sırasında ateşli silah, havai fişek, maytap ve benzeri patlayıcı maddeleri kullanmaları hukuken suç oluşturduğundan vatandaşlarımızın cezai işleme maruz kalmamaları için hassasiyet göstermeleri önemle duyurulur.” denildi.

Günlerce sosyal medyadan yapılan uyarılar ve güvenlik güçlerinin silahlı kutlamaların yapılmaması amacıyla aldığı önlemlere rağmen saatler 00.00’ı göstermesiyle bazı vatandaşlar ateş açmaya başladı.

Yaklaşık 20 dakika süren silahlı kutlamalar sırasında güvenlik güçlerince sokaklarda devriye attığı görüldü.

Kutlamalar sırasında ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı bildirildi.

Öte yandan güvenlik güçlerinin silahla kutlama yapanları belirlemeye yönelik çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ehliyet sınavında akıl almaz kopya yöntemi

Şanlıurfa’da düzenlenen ehliyet sınavında akıl almaz bir yöntemle kopya çekmeye çalışan şahıs, salon görevlisi ve polisin dikkati sayesinde yakalandı. Şanlıurfa’da düzenlenen Elektronik Motorlu Taşıtlar Sınavı’nda (E-MTSK) kopya çekmeye çalışan bir şahıs salon görevlisi ve polisin dikkati sayesinde yakalandı. Şahsın üst aramasında 1 adet düşme kamera, kameradaki verileri toplayan hafıza, sistemin […]