İdlib için toplanan yardım malzemesi gönderildi

Haber: Cuma Sarı – Yusuf Eyyüp Sarı – İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için toplanan yardım malzemeleri yola çıktı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için toplanan yardım malzemeleri yola çıktı.

Siverek Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) öncülüğünde vatandaşlar tarafından temin edilen ve içerisinde un, elbise, battaniye, halı, çadır, gıda ve temizlik ürünleri ile çocuk malzemeleri bulunan tırın gönderilmesi öncesi tören düzenlendi.

Siverek Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 149 ülkede faaliyet yürüttüğünü belirterek, “Vakfımız ihtiyaç hissedilen tüm yardımları gönderiyor. Özel olarak Suriye bölgesinde 2011 yılından bu yana savaş mağduru mazlum kardeşlerimiz, çocuklarımız ve oradaki yetimler için insani yardım çerçevesinde yardımlar gönderiliyor. Biz insan olarak başkasına yardım ettiğimiz müddetçe mutlu olabiliriz ve özellikle bir Müslüman olarak nerede mazlum ve mağdur varsa onların yaralarını sarmamız bizim hem insani hem de dini bir vazifemizdir. İdlib konusunda şu an Hatay, Kilis ve Gaziantep’teki lojistik bölgeler çerçevesinde güvenli bölgede kurulan çadırlara insani yardımlar ulaştırılıyor. Bir taraftan çadırlar kurulurken diğer taraftan da çadırların içerisindeki tefrişat bölümü ve oradaki insanların temel gıda ihtiyaçları ulaştırılmaktadır.” dedi.

-Yolun iyilik olsun

Yardım çalışmalarının ülke genelinde sürdürüldüğünü aktaran Yıldızbaş, şunları söyledi: “Türkiye genelinde ‘yolun iyilik olsun’ kampanyası çerçevesinde İdlib’e yardım çağrısı kapsamında yardımlar toplandı ve çeşitli yerlere ulaştırılmaya çalışılıyor. Birçok il ve ilçe merkezimizde vatandaşlarımız yardım topladı. Bizde Siverek İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle ‘Siverek ekmeğini mazlumlarla paylaşıyor’ sloganıyla ve bu kampanya çerçevesinde 2 hafta boyunca topladığımız yardımları bugün itibariyle yola çıkardık. Acil ihtiyaç olan unun yanı sıra giyim, ayakkabı, gıda ve temizlik maddesi şeklinde bir yardım topladık. Bu topladığımız yardımları da Allah nasip ederse İdlib’e teslim edeceğiz.”

Düzenlenen törende Yıldızbaş tarafından yapılan duanın ardından yardım tırı İdlib’e uğurlandı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hafif ticari araç şarampole devrildi: 4 yaralı

Haber: Cuma Sarı - Kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan araç, şarampole devrildi