Dolandırıldığı iddiasıyla polise başvurdu!

Özel Haber: Cuma Sarı – Dolandırıldığını iddia eden kadın, polise başvurdu!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde internette gördüğü iş ilanına para yatıran kadın, dolandırıldığını iddia ederek polise başvurdu.

İddiaya göre sosyal medya sitesinde gördüğü iş ilanında yazan irtibat numarasını arayan Ş.K. kendisinden istenen belgeleri, whatsapp aracılığıyla gönderdi.

Telefonda görüştüğü kişinin işlemlerin tamamlanabilmesi için kendisine verilen IBAN numarasına para yatırması gerektiğini söylediğini öne süren Ş.K. banka ATM’sine giderek verilen hesap numarasına 340 lira para yatırdı.

İrtibat numarasını arayarak para yatırdığını söyleyen Ş.K’ye kendisine dönüş yapılacağı söylediklerini ancak daha sonra verilen hiçbir telefon numarasına ulaşamadı.

Polis merkezine giden Ş.K. dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Polisteki ifadesinde iş ilanındaki numarayı aradığını belirten Ş.K. özgeçmişini belirtilen numaraya whatsapp uygulaması aracılığıyla gönderdiğini söyledi.

Daha sonra farklı bir numaradan arandığını söyleyen Ş.K., belgelerini incelediklerini ve kendisiyle çalışmak istediklerini söylediklerini belirtti.

Kendileriyle yüz yüze görüşmek istediğini ancak karşıdaki kişinin acil olduğunu söyleyerek kabul etmediğini söyleyen Ş.K. ifadesinde dolandırıldığını iddia etti.

Polisin olayla ilgili incelemesinin sürdüğü öğrenildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hem iş öğreniyorlar hem para kazanıyorlar

Haber Merkezi - Meslek lisesine giden öğrenciler, bir yandan meslek sahibi olurken öte yandan harçlıklarını kazanıyor.