Şanlıurfa’yı Siverek temsil edecek

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Şanlıurfa’da dereceye giren Siverekli öğrenciler, bölgede düzenlenecek yarışmalarda Şanlıurfa’yı temsil edecek.

2019-2020 Okul Sporları yarışmaları kapsamında dereceye giren Siverekli öğrenciler, bölgede düzenlenecek yarışmalarda Şanlıurfa’yı temsil edecek.

Foto: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İlçeye 35 kilometre uzaklıkta bulunan Taşhan Ortaokulu öğrencileri, satranç branşında yıldız kızlar kategorisinde il birincisi, yıldız genel kategoride il ikincisi oldu.

Kategorisinde zirveye yerleşen öğrencilerin Şanlıurfa’yı bölge şampiyonasında temsil etmeye hak kazandığı bildirildi.

Eğitimin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Eğitim sadece dört duvar arasında temel dersleri anlatmak değildir. Eğitim her alanda kendine yetecek düzeyde öğrenci yetiştirebilmektir. Bizlerde geleceğimizin teminatı çocuklarımız bu şekilde yetiştirip eğitmeye çalışıyoruz.” dedi.

Öğrencileri aldıkları başarılı sonuçlar için tebrik eden Kapanoğlu, “Öğrencilerimizin böylesi güzel başarıları bizleri gururlandırıyor. İlçemiz öğrencilerinin ilimizi bölgede temsil ediyor olması bir o kadar gurur vericidir. Emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimizi tekrardan tebrik ediyorum.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayırsever karı-koca engellilere sandalye bağışında bulundu

Haber: Osman Serhat Dolaş - Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellilere yardım eli uzandı.