Öğrencilerden kumbaraya oyuncak ve kitap desteği

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Kitapları olmayan kütüphaneler yararına kurulan “kitap ve oyuncak kumbarası” dolmaya başladı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ihtiyaç sahibi çocuklar ve kitapları olmayan kütüphaneler yararına kurulan “kitap ve oyuncak kumbarası” dolmaya başladı.

Bir süre önce Umutlu Yaşam Derneği (Umut-Der) tarafından kırsal mahalle okullarındaki kütüphanelerin kitap ihtiyacını karşılanmasının yanı sıra ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilmesi amacıyla “kitap ve oyuncak kumbaraları” kuruldu.

Kampanya kapsamında Halit Gülpınar Ortaokulu öğrencilerince 35 koli kitap ve oyuncak kırsaldaki öğrencilere gönderilmek üzere Lezgo Parkındaki kumbaraya bırakıldı.

Bir süre başlattıkları kampanyaya ilginin arttığını belirten Umut-Der. Başkanı Cumali Karavar, “Kampanyamızın ikinci paydaşı Halit Gülpınar Ortaokulu idarecileri, öğrenci ve velilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Okulumuzda toplanan kitap ve oyuncakları Katırkuyu ve Duydum mahallelerindeki okul kütüphanelerine göndermeyi planlıyoruz. Okulumuzdan gelen yaklaşık 2 bin kitabın tasnifi yapıldıktan sonra okulların ihtiyaç durumlarına göre bırakacaklar.” dedi.

Okul olarak bu tür kampanyalara her zaman destek verdiklerini belirten okul müdürü İbrahim Karakaş, “Anlamlı ve bu güzel projede bizim katkımız olsun istedik. Öğrencilerimizle birlikte topladığımız kitapları bugün kumbaraya teslim ettik. Dernek yönetimine bu anlamı proje için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli usta şair, yazar ve yönetmene veda!

Haber: Cuma Sarı - Usta şair, yazar ve yönetmen Mehmet Ragıp Karcı hayatını kaybetti.