Faaliyetleri durduruluyor!

Haber: Cuma Sarı – Fikret Uğurlu – Bir çok alanda faaliyetler geçici süreliğine askıya alındı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreyle durduruldu.

Umumi Hıfzısıhha Kanunu kapsamında umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten, vatandaşların yakın mesafede bir arada bulunarak bulaşma riskinin artırılacağı değerlendirmesi sonrası kafe, lokanta, oyun salonları faaliyetlerini saat 00.00 itibariyle geçici süreyle durdurdu.

Foto: Cuma Sarı

Öte yandan bölgenin en büyük hayvan pazarı olan ‘Siverek Canlı Hayvan Pazarı’ndaki faaliyetlerin durdurulduğu bildirildi.

Ayrıca Siverek Belediye Başkanlığınca vatandaşların yakın mesafede bir arada bulunarak bulaşma riskinin artıracağı değerlendirdiği taziye evleri, hamam, sosyal tesisler ve kadın destek merkezlerindeki faaliyetlerin de bir süreliğine askıya alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulma kararı alınmıştı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gece sağanak ve dolu etkili oldu

Haber: Cuma Sarı - Etkili olan sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz etkiledi.