Esnaf Kefalet kredilerinin ödenmesi ertelendi

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Osman Serhat Dolaş – Yapılan açıklamada kredi taksitlerinin ötelenmesiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Siverek Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığından yapılan açıklamada kredi taksitlerinin ötelenmesiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Foto: Yusuf Eyyüp Sarı

TESKOMB Genel Başkan Vekili Şanlıurfa 28. Bölge Birliği Başkanı ve Siverek Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Mehmet Emin Varan, kredi taksitlerinin ötelenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Tüm dünyanın koronavirüsten etkilendiğini belirten Mehmet Varan, “Ülkemizde de yaşanan koronavirüs salgını sağlımız üzerinde ciddi tehditler olmakla birlikte aynı zamanda ülkemiz ekonomisi açısından da büyük bir tehdit olmaya başlamıştır. Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor durumu bir an önce atlatabilmek için devletimiz tarafından bu zorlu süreçte alınan kararlar çerçevesinde esnafımız adına da düzenleme getirilmiştir.” dedi.

Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı – Mehmet Emin Varan

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan paketle ilgili bilgi veren Varan, “18 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Halk Bankası tarafından Esnaf Kefalet Kooperatiflerimiz aracılığı ile kullandırılan kredilerin Nisan, Mayıs, Haziran ayı taksitleri ve faizleri üç ay süreyle ötelenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu kararı imzalandıktan ve yürürlüğe girdikten sonra ilgili Resmi Gazetede yayınlanmasına müteakip tüm esnaf ve sanatkârlarımıza bilgilendirmeler SMS yoluyla en kısa sürede yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Varan, “Esnaf ve Sanatkârlarımıza verilen bu büyük destek için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlar kuruluna ve TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’e, bölge birliğimize bağlı tüm kooperatiflerimiz ve esnaf ile sanatkârımız adına şükranlarımızı sunarız.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sağlık çalışanlarından 3 dilde 'evden çıkma' uyarısı

Haber: Cuma Sarı - Sağlık çalışanları, vatandaşları Türkçe, Zazaca ve Kürtçe dilinde 'evden çıkma' diye uyardı.