Fırıncı esnafından örnek davranış

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Lütfü Yalgı – Siverek’te bir ekmek fırını 30 gün boyunca ücretsiz ekmek vereceğini söyleyerek örnek bir uygulamaya imza attı.

Siverek’te bir ekmek fırını koronavirüsten dolayı işine gidemeyen vatandaşlara ücretsiz ekmek vermeye başladı.

Siverek Ofis Mahallesinde ekmek fırını işleten Mahmut Yağan(35), koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahibi ve işini kaybeden vatandaşlara 30 gün boyunca ücretsiz ekmek vereceğini söyleyerek örnek bir uygulamaya imza attı.

0qIFuy

-İşinden ayrılan kişilere destek olmak istiyoruz

Küçük esnaf olarak ellerinden geleni yapmaya her zaman hazır olduklarını söyleyen fırın sahibi Mahmut Yağan, “Ülke olarak virüsle mücadele ediyoruz bu süreçte elimizden geldiğince vatandaşlara destek amacıyla bir şeyler yapmaya düşündük. Çevremizde işten ayrılan veya işe gidemeyen arkadaşlarımıza ve komşularımıza destek olmak istedik ve birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Koronavirüs sebebiyle işini kaybeden vatandaşlarımıza 30 gün boyunca fırınımızda ücretsiz ekmek vereceğiz. İnşallah süreç uzamaz ama süreç uzarsa bizde başlattığımız uygulamayı sürdürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

bMb3cy

-Birlik olursak virüsten en kısa zamanda kurtuluruz

Projeye mahalle sakinlerinin de destek olduğunu aktaran Yağan, “Bu sadece bizim projemiz değil. Arkadaşlarımız ve mahalle sakinleri de çorbada tuzumuz olsun diyerek bu uygulamamıza destek verdiler. Kimisi günlük 10 ekmeğin ücretini ödedi kimisi ise ihtiyaç sahibi ailelerin aylık ekmek fişi ihtiyacını karşıladı.” şeklinde konuştu.

-Bu duyarlılığı tüm esnaflardan bekliyorum

Bu kampanyayı başlatmasına mahalle sakinlerinden birinin sebep olduğunu söyleyen fırın sahibi Yağan, “Mahallemizde yaşadığı ev kira olan ve 5 çocuklu bir aile var. Virüsten dolayı işini de kaybedince fırından ekmek almaya çekinerek geldiğini fark ettik. Bu yüzden böyle bir kampanya başlatarak karınca misali elimizden geleni yapmak istedik. Bu duyarlılığı tüm esnaflarımızdan bekliyorum. İnşallah hep beraber virüs salgınından kurtulacağız.” dedi.

y5EHhh

-Vatandaşlarımıza destek için her zaman hazırız

65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını gidermede destek olacaklarını da belirten esnaf Mahmut Yağan, “Şu an evrensel bir kaos ortamının içindeyiz. Virüsle amansız bir şekilde mücadele ediyoruz. Müşterilerimizden, komşularımızdan ve tüm vatandaşlarımızdan ricamız sadece resmi kaynaklardan yapılan açıklamaları dikkate almaları ve gereken tüm tedbirleri almalarıdır. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiğince kendimiz karşılamaya çalışıyoruz. Sadece ekmek konusunda değil tüm ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman hazırız. Vatandaşlarımızdan ricamız zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarıdır.” diye konuştu.

1remIU

Mahalle sakinlerinden olan Yasin Özgeyik ise çok anlamlı bir proje olduğunu belirterek, “Siverek Ofis Mahallesinde oturuyorum. Mahallemizin fırıncısı virüsün başladığı dönemden bu zamana kadar fabrikalarda veya özel iş yerlerinde işini kaybeden kişilere 30 gün boyunca ekmeği ücretsiz vereceğini öğrendim. Bu uygulamayı diğer esnaflardan da bekliyoruz. Elimizi taşın altına koymamız lazım. İşten çıkarılan bir vatandaş manava, markete veya fırına çekinmeden gitmeli. Bu uygulamadan dolayı fırın sahibi Mahmut beye teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bakan Koca: İyileşen 243 hasta var

Türkiye'de Kovid-19 virüsü kaynaklı vefat sayısı 214'e yükseldi.