Başlattığı uygulamayla farkındalık oluşturdu

Yayınlayan: Yusuf Eyyüp Sarı -

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Siverekli esnaf, Kovid-19 tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan yaşlılara tuhafiye malzemesi hediye ediyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir esnaf, başlattığı ‘Teyze evde kal’ adlı kampanyasıyla örnek bir uygulamaya imza attı.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. Siverek’te tuhafiye malzemeleri satan esnaf Mehmet Ali Nomer, yaşlıların evde otururken sıkılmalarını engellemek amacıyla ‘Teyze evde kal’ kampanyası başlattı.

uNFV0w

Bu projeyle birçok yaşlının evde sıkılmasını önlemeyi amaçladığını söyleyen işyeri sahibi Nomer, “65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkmaları yasaklandı. Evinde oturan yaşlılarımızın sıkılmamaları için ‘Teyze evde kal’ kampanyasını başlattım. Bize ulaşan ihtiyaç sahibi yaşlılarımızın evine örgü ipi ve ögü şişi hediye ediyoruz. Sadece evde oturup sıkılmamalarını en azından uğraşacakları bir şeyin olmasını istedim. Aslında bu projeyle bir farkındalık oluşturduğumuzu da düşünüyorum. Bütçemiz yettiği kadar yaşlılara malzeme desteği sağlayacağız.” diye konuştu.

883vcc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Arazi anlaşmazlığında kan aktı: 1 ölü 1 yaralı

Haber: Cuma Sarı - Arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybederken bir kişi yaralandı.