Parayla maske satışı yasaklandı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası canlı yayında koronavirüse yönelik alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu.

“Maskeleri ücretsiz ulaştıracağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada: “Para ile maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Devlet olarak biz tüm maskeleri ücretsiz ulaştıracağız. Çalışanlar ve görevli olanlar dışında insan hareketliliğini en aza indireceğiz. Bu musibetten hep birlikte kurtulacağız.” ifadelerini kullandı.

XQwXRQ

“Teşhis ve tedavi noktasında bir sıkıntı yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Test sayısında 20 bini geçtik. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi noktasında bir sıkıntımız yoktur. Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar acil ihtiyaç duyulan konularda oldukça iyi yerdedir.” dedi.

“45 gün içinde 2 hastane yapılacak”

Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de yeni hastane yapılacağını da söyleyen Erdoğan, “45 gün içerisinde buraları bitireceğiz. Buraları halkımıza sunacağız. Bizi yakından ilgilendirdiği için Avrupa ve ABD’deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur.” diye konuştu.

“2 milyon 300 haneye daha yardım yapılacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 milyon 300 haneye daha yardım yapılacağını ekleyerek, “İhracatçılar stok finansman desteği vererek üretimlerini sürdürmelerini teşvik ediyoruz. Düşük gelirli 2 milyon 100 binin üzerindeki haneye 1 bin lira yardımda bulunduk. 2 milyon 300 bin haneye daha yardımda bulunacağız. Şu ana kadar Milli Dayanışma Kampanyasına destek 1 milyar 500 milyon liraya ulaştı.” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Canları sıkılınca uzun atlama yarışı yaptılar

Haber: Cuma Sarı - Uzun atlama yarışması düzenleyen vatandaşları izleyenler tebessüm ediyor.