Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu hafta sonu da sokağa çıkmak yasak”

Yayınlayan: Yusuf Eyyüp Sarı -

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yeni kararları ve uygulanan tedbirleri ulusa sesleniş konuşmasında açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı.

Ücretsiz maske dağıtımı sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 32 milyon vatandaşa doğrulama kodunun gönderildiğini belirterek: “Ücretsiz maske dağıtımını çeşitli kanallardan sürdürüyoruz. 83 milyonluk bir ülkede böylesine büyük hizmetleri yürütmek kolay değildir. Mutlaka aksaklıklar oluyordur. Önemli olan aksaklığın yokluktan kaynaklanmamasıdır. Pek çok ülkede maske gibi en basit ürünlerin bırakınız tüm vatandaşlara dağıtımını, sağlık personeline temininde zorluk çekiyor. Bu bakımdan hamd edecek bir konumda bulunuyoruz. Her vatandaşımıza ücretsiz maske dağıtımı uygulamamız sürüyor. Bugüne kadar eczanelerden dağıtılmak üzere 32 milyon vatandaşımıza sağlık bakanlığı tarafından doğrulama kodu gitmiştir. Bu rakam perşembe günü 39 milyona çıkacaktır.” dedi.

5t0sqC

“Taburcu olan hasta sayımız 5 bine yaklaştı”

Erdoğan, konuşmasına, “Günlük ve toplam test sayısında dünya sıralamasında en baştaki ülkeler arasında yer alıyoruz. Salgının kontrol altına alınmasında önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Test oranımız-vaka oranımız aşağı yönlüdür. Şu ana kadar taburcu olan hasta sayımız 5 bine yaklaştı.” şeklinde devam etti.

“Bu hafta sonu da sokağa çıkmak yasak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağının uygulanacağını da sözlerine ekledi: Erdoğan, “Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu da devam edecek. 17 Nisan saat 24.00’ten 19 Nisan saat 24.00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kadın cinayetinin firari zanlıları 5 yıl sonra yakalandı

Haber Merkezi - Kadın cinayetinin şüphelilerinden 2 daha kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler