Vefa grubundan 65 yaş üstü vatandaşlara sıcak yemek ikramı

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Cuma Sarı – Yusuf Eyyüp Sarı – Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temizlik, gıda, maaş ve sıcak yemek ihtiyaçlarını kapılarına götürüyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri vatandaşların isteği doğrultusunda ihtiyaçlarını gideriyor.

Korona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçları, ekipler tarafından karşılanıyor.

sxiAyR

Siverek Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet yürüten ve korona virüs nedeniyle önlemlerin arttırıldığı aşevinde her gün 3 çeşit yemek hazırlanıyor.

Özel kaplara doldurulan yemekler daha sonra Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evlerine götürülerek sıcak yemek ikramında bulunuluyor.

PSf4Th

Öte yandan sokağa çıkma kısıtlaması bulunanların evlerinde temizlik ve gıda ihtiyaçlarını da karşılayan ekipler, 65 yaş üstü vatandaşların maaşlarını da kapılarına götürüyor.

UTdTWS

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Metin Sürücü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vefa Sosyal Destek Gurubunun sahada aktif olarak çalıştığını belirtti.

Talepler doğrultusunda ekip sayısının arttırıldığını dile getiren Sürücü, “Şu anda 57 Vefa Sosyal Destek Grubu personeliyle vatandaşlara hizmet veriyoruz. Sahada aktif olarak çalışan arkadaşlarımız özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın günlük olarak gıda temini ve temizlik işlerinin yanı sıra maaş teslimini de hızlı bir şekilde yerine getiriyor. Şu an aşevimizde 135 ailemize sıcak yemek gönderiyoruz. Yemek gönderilen vatandaşlarımızdan 96 tanesi 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızdan oluşuyor.” dedi.

ewIAfk

-“Ekmeklerimiz cezaevinden geliyor”

Dağıtımı yapılan ekmeklerin cezaevinden geldiğini ifade eden Metin Sürücü, “Başsavcımızın da girişimiyle cezaevindeki fırında çalışan hükümlülerin yaptığı sıcak ekmekler bize ulaştırılıyor. Bizde ekmeğin ulaşmasıyla birlikte zaman kaybetmeden yemeklerle birlikte vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Öte yandan aş evimizde her gün iki aşçımız tarafından hazırlanan üç çeşit yemek, öğle saatine yakın sıcak olarak vatandaşlarımıza ikram ediliyor.” diye konuştu.

vybKDq

Yaşı nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan Sefer Kuranlı (66), “6 çocuğum ve 15 torunum var ancak hepsi başka şehirlerde yaşıyor, bende burada yalnız yaşıyorum. Allah’a şükür, devletimiz hem maaşımızı hem yemeğimizi evimize kadar getiriyor. Allah devletimizi korusun, kaza bela vermesin. Yemek her gün eve geliyor hatta dün korona virüs nedeniyle gönderilen bin liralık yardımla beraber 670 lirada maaşımı getirdiler. Vakıftan gelen memurlar eve hatta odama kadar gelip paramı teslim edip gittiler. Bundan daha iyisi mi var?” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Diyanet'ten teravih namazı açıklaması

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, teravih namazı ve Ramazan ayında program yapan herkesten doğru bilgi aktarma konusunda ricada bulundu.

Benzer Haberler