4 günlük yasak sonrası mahşeri kalabalık

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar caddelere akın etti.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından cadde ve sokaklarda yoğun bir hareketlilik yaşandığı gözlendi.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar caddelere akın etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirilmişti. Uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar market, banka, noter ve PTT şubelerine akın etti.

wYzYpK

Yoğun kalabalık esnasında salgın riski artabilirken birçok vatandaşın maskesiz olduğu da gözlemlendi.

Kentin birçok noktasında trafik durma noktasına gelirken Hürriyet caddesi ve Adnan Menderes bulvarında ise uzun araç kuyruklarının oluştuğu öğrenildi.

d8auCh

Polis ekipleri ve özel güvenlik görevleri, vatandaşları sık sık sosyal mesafe konusunda uyarırken cami minarelerinden salgın nedeniyle zaruri haller dışında evlerden çıkılmaması yönünde çağrılar yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İhtiyaç sahibi 200 aileye gıda yardımı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Siverek temsilcisi Mehmet Akelma, ilk etapta 200 aileye Ramazan kolisinin ulaştırıldığını aktarırken imkanlar dâhilinde yardımların devam edeceğini de belirtti.