Artık fırınlar tava ve biber pişirecek

1

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Vatandaşlar fırınlarda tava, biber ve patlıcan pişirme yasağın kalkmasıyla mutlu olduklarını ifade ettiler. Fırıncı Harun Bellen fırınların ocak kapatma saatinin yoğunluk oluştuğundan dolayı bir saat uzatılmasını da talep etti.

Korona virüs salgınını engellemek amacıyla fırınlarda tava, biber ve patlıcan közleme yasaklanmıştı.

Siverek Fırıncılar Odasından alınan bilgiye göre fırınların tava, biber ve patlıcan közleme yasağının kaldırıldığı öğrenildi.

0qIFuy
Foto: Arşiv

Vatandaşlar uygulanan bu yasaktan şikayetçi olduklarını ve yasağın kalkmasıyla da mutlu olduklarını ifade ettiler.

Siverek Yenişehir Mahallesinde fırın işletmeciliği yapan Harun Bellen ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni alınan kararla fırınlarda tava ve biber gibi ürünler pişirilebilecek. Ancak saat 14’ten sonra fırınlara tava ve biber getirmeyin çünkü saat 17.00 itibariyle ocak kapanacağı için pişiremeyebiliriz. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde fırınlarda tava, patlıcan ve biber pişirme işlemi yapılmayacak.”

Yasağın kalkmasının doğru bir adım olduğunu da aktaran Harun Bellen, “Yasağın kalkması halka hizmet etmek açısından iyi oldu. Mesela bazı vatandaşların evinde tava ve biber pişirilecek ocak bulunmuyor. Siverek tava odun ateşinde pişirilmesi gereken bir yemektir. Yasağın kalkması halkımızın geleneklerini yaşatması adına iyi oldu.” diye konuştu.

Fırıncı Harun Bellen fırınların ocak kapatma saatinin yoğunluk oluştuğundan dolayı bir saat uzatılmasını da talep etti.

One thought on “Artık fırınlar tava ve biber pişirecek

  1. sivereğin kadınları yine yaşadı… bu gün bir fırında gördüm adamlar içerde yer kalmadığı için pişmis 37 tane tavayı dışarda yere indirmişlerdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğrenciler burslarıyla ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi dağıttı

Özel Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Farklı üniversitelerde okuyan 10 öğrenci, ramazan ayı ve yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere gıda kolisi hazırladı.