Öğrenciler burslarıyla ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi dağıttı

Yayıncı: Yusuf Eyyüp Sarı - Yayın Tarihi:

Özel Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Farklı üniversitelerde okuyan 10 öğrenci, ramazan ayı ve yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere gıda kolisi hazırladı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup üniversite öğrencisi, biriktirdikleri harçlıklarıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ulaştırdı.

Farklı üniversitelerde okuyan 10 öğrenci, ramazan ayı ve yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere gıda kolisi hazırladı. Öğrencilerin yanı sıra aileleri de iyilik hareketine destek oldular.

cjjQV8

Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Seyit Rıza Koşmak, arkadaşlarıyla ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek için harekete geçtiklerini söyledi.

Burslarını ve biriktirdikleri harçlıkları bağışladıklarını söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Seyit Rıza Koşmak, “Üniversiteli gençler olarak bir araya gelip ihtiyaç sahibi aileler için ne yapabileceğimizi düşündük. Bazı arkadaşlarımız biriktirdikleri harçlıklarını bizimle paylaştı. İlk başta elimizdeki para gıda kolileri hazırlamamız için yetersizdi onun için ailelerimizden de destek istedik. Topladığımız paralarla Siverek Yedi Başak İnsani Yardım Derneğine başvurduk. Dernek aracılığıyla ihtiyaç sahibi 10 aileye ulaştırılmak üzere gıda kolilerini hazırladık.” dedi.

crqbPz

Ramazan ayında bu tür yardımların yapılması gerektiğini aktaran İstanbul Gelişim Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı öğrencisi Ramazan Yıldız ise, “Korona virüs salgını nedeniyle işinden ayrılan ve ihtiyaç sahibi olan aileler için bir şeyler yapmak istedik. Arkadaşlarımızla biriktirdiğimiz harçlıklarla, ihtiyaç sahibi ailelere ramazanda yetecek kadar alışveriş yaptık. İlk başta yapamayacağımızı düşündük ancak çevremiz de projemize destek sundu. Ramazan yardımlaşma ayıdır. Böyle yardımların devam etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği temsilcisi Mehmet Akelma ise “Öğrencilerimizle gıda alışverişini yaptık. Onlar kendi elleriyle yardım paketlerini hazırladı. İhtiyaç sahibi ailelere kolileri beraber dağıttık. Bereketin paylaşıldığı ve paylaşmanın bereketlendiği ramazanda bu tür faaliyetler bizi mutlu ediyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayırsever esnaftan örnek davranış

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Hayırsever bir esnaf, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 30 bin liralık alışveriş kartı hazırladı.

Benzer Haberler