Evde kalanların yeni eğlencesi: Uçurtma

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Karantina süreci kimilerini bunaltırken kimileri de bu durumu farklı yöntemlerle eğlenceli hale getirmeye çalışıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde birçok vatandaş #evdekal günlerinde yeni eğlence arayışına girdi.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altındaki gençlerin evde sıkılmamaları için ebeveynleri yeni eğlence arayışı içine girdi.

Uzun süredir sokağa çıkması yasaklanan 20 yaş altını kapsayan karantina süreci, kimilerini bunaltırken kimileri de bu durumu farklı yöntemlerle eğlenceli hale getirmeye çalışıyor.

Bazı vatandaşlar kendi elleriyle yaptıkları uçurtmalarla çocuklarına güzel vakit geçirtmeye çalışırken bazı vatandaşlarında çocuklarını el sanatlarına yönlendirdiği öğrenildi.

WhatsApp ihbar hattımıza gelen görüntülerde, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde bazı ebeveynlerin uçurtma yapıp çocuklarıyla beraber eğlendiği de görüldü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Fatih Erbakan’dan Almanya’ya tepki: “Bu vahşetten ne zaman vazgeçeceksiniz?”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, dünya korona salgını ile uğraşırken Almanya'da bunu fırsat bilen ırkçıların son günlerde Türk vatandaşlarının ev ve iş yerlerine yönelik artan kundaklama olaylarını gündeme taşıdı.