Fatih Erbakan’dan Almanya’ya tepki: “Bu vahşetten ne zaman vazgeçeceksiniz?”

Yayınlayan: Yusuf Eyyüp Sarı -

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, dünya korona salgını ile uğraşırken Almanya’da bunu fırsat bilen ırkçıların son günlerde Türk vatandaşlarının ev ve iş yerlerine yönelik artan kundaklama olaylarını gündeme taşıdı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Almanya’da Türklere yönelik son günlerde artan saldırılara ilişkin, ‘Bize yıllardır insan hakları dersi vermeye kalkan Almanya, bu insan yakma vahşetinden ne zaman vazgeçecek?’ sözleriyle  tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, dünya korona salgını ile uğraşırken Almanya’da bunu fırsat bilen ırkçıların son günlerde Türk vatandaşlarının ev ve iş yerlerine yönelik  artan kundaklama olaylarını gündeme taşıdı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan

Almanya bu vahşetten ne zaman vazgeçecek?

Başkan Erbakan, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “Almanya’nın Bavyera eyaletinde 16 ve 18 Nisan tarihlerinde vatandaşlarımıza ait iş yerlerine düzenlenen saldırılardan sonra son olarak da  aynı eyaletin Waldkraiburg kasabasındaki vatandaşlarımıza ait iş yerlerine peş peşe saldırılar düzenlendiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Buradan soruyoruz; bizden emanet iş gücü olarak aldığınız kardeşlerimizi yakıp cenazelerini mi geri iade edeceksiniz? Bize yıllardır insan hakları dersi vermeye kalkan Almanya, bu insan yakma vahşetinden ne zaman vazgeçecek?”

Milli Görüş gurbetçilerimizin her zaman yanında

‘Milli Görüş’ün kalelerinden biri de milyonlarca vatandaşımızın yaşadığı Almanya’dır.’ sözleriyle hatırlatmada bulunan Fatih Erbakan, “Avrupa Birliği’ne gireceğiz sevdasıyla yanıp tutuşan, olmayacak bir hayalin peşinden on yıllardır koşan partilerimiz gurbet diyarındaki  milyonlarca kardeşimizi sadece oy deposu olarak görebilir. Ancak çok iyi bilinsin ki, bu ülkede dünya üzerindeki tüm vatandaşlarımızın ve hakkına tecavüz edilenlerin sahipsiz olmadığını haykıran Yeniden Refah Partisinde, Yeniden Milli Görüş ruhu var.” şeklinde konuştu.

“Tarih sizi bir kez daha kanlı harflerle yazmasın!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Alman Devleti, ülkenin en önemli iş ve esnaf gücü olan kardeşlerimizin can güvenliğini sağlayamayacak kadar aciz olamaz. Yeniden Refah Partisi olarak Alman devletine sesleniyoruz: ‘İçinizdeki ırkçı teröristleri derhal ıslah edin ve faillere de hak ettikleri cezayı verin. Tarih sizi bir kez daha kanlı harflerle yazmasın.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dolu yağışı tarım arazilerine zarar verdi

Haber: Lütfü Yalgı - Siverek ilçesine bağlı Aşağı Taşlı, Uzuncuk, Batı, Şekerli ve civar mahallerde iki gündür sağanak yağışın ardından dolu yağışının etkili olmasıyla tarım arazileri zarar gördü.

Benzer Haberler