4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında canlı yayında hangi tarihlerde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını ve hangi illere giriş çıkış sınırlandırılmasının sonlandırıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası canlı yayında korona virüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına karantina uygulanan yerleşim yeri sayılarını açıklayarak başladı. Erdoğan, “Türkiye’nin aralarında bulunduğu bazı ülkeler salgını kontrole alırken, bazı ülkelerde salgın henüz yeni başlıyor. Bu süreç bize hayatımızı temizliği ön plana alarak yeni sürece göre sürdürmemiz gerektiğini ön plana çıkarıyor. Maske kullanımı, fiziki mesafeyi koruma, temizliğe riayete uygun yeni düzene girmemiz gerektiğine işaret ediyor bize bu tablo. Salgın nedeniyle 412 yeri karantinaya aldık, 300’ünde bu uygulama kaldırılırken, 112’sinde devam ediyor.” dedi.

“4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak”

Erdoğan konuşmasının devamında, “16, 17, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 18 ila 19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz. 9 ilimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırılmasını sona erdiriyoruz. Bu iller Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ’dır.” ifadelerini kullandı.

“Noterlerde normal çalışma düzenine devam”

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak şunları söyledi: “Noterlerde nöbetçilik uygulamasını kaldırıp normal çalışma düzenine sağlıyoruz. 450 milyon cerrahi maskeyi, çeşitli yöntemlerle çalışanlarımıza ulaştırdık. Maske satışlarını normalleşme adımları çerçevesinde 1 lira üst sınırda serbest bıraktık.”

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karantina kararları peş peşe geliyor!

Haber: Cuma Sarı - Yusuf Eyyüp Sarı - 4 binada 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi.