Stoklar tükenince vatandaş kan vermeye koştu

Haber: Lütfü Yalgı – Yusuf Eyyüp Sarı – Türk Kızılay merkezince kan stoklarının tükendiğine yönelik açıklamalarının ardından vatandaşlar, kan merkezlerine akın etti.

Kızılay kan bağış aracı 5 gün boyunca Siverek’te kan toplayacak.

Görüntü: Lütfü Yalgı

Korona virüs nedeniyle kan stoklarında azalma görüldüğünü açıklayan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, vatandaşları kan vermeye davet etti.

İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo’nun Parkında Kızılay standı kuruldu. Kan bağışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kızılay gönüllüleri vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymalarını noktasında uyardı.

eULevG

Sitemize konuşan Bir Damla Kan Talasemi Derneği Siverek Başkanı İbrahim Dizlek, “Siverek Lezgo’nun Parkında kan bağış aracımızı kurduk. ‘1 ünite kan 3 can’ sloganıyla tüm Siverekli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyorum. Katılım çok güzeldi umarım 5 gün boyunca yoğun katılım devam eder.” dedi.

Kan bağışçısı Ebubekir Çilenti, “Kovid-19 nedeniyle kan ihtiyacı olduğunu duydum ve Türk Kızılay’ının başlatmış olduğu kan ver kampanyasına katkıda bulunmak istedim. Bütün vatandaşlarımızın buraya gelip kan bağışında bulunmasını istiyorum.” diye konuştu.

1mYdqx

Yoğun katılımdan dolayı Siverk halkına teşekkür eden Kızılay gönüllüsü Kübra Parlak ise şunları söyledi: “Korona virüs nedeniyle Türkiye’de kan stoklarında ciddi bir azalma oldu. Bu sebeple Türk Kızılay’ı olarak kan bağışı çalışması başlattık. 11 ila 15 Mayıs tarihlerinde Lezgo’nun Parkında kan alma çadırımız hizmet verecek. Siverek bu konuda çok duyarlı. Bu duyarlılıktan dolayı tüm Sivereklilere teşekkür ediyorum.”

XQaqEA

Öte yandan kan bağışına gelen vatandaşlara Kızılay gönüllüleri tarafından maske ve el dezenfektanı dağıtıldı.

1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

2 thoughts on “Stoklar tükenince vatandaş kan vermeye koştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

3 yerleşim yeri daha karantinaya alındı

Haber Merkezi - Siverek ilçesinde peş peşe karantina haberleri gelmeye başladı.