Şanlıurfa Valiliği virüs tedbirlerini ağırlaştırdı!

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada korona virüsün yayılım hızını kontrol altına almak amacıyla yeni tedbirler alındığı açıklandı.

Şanlıurfa Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda, korona virüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirlere toplumun tüm kesimleri tarafından uyulmasını sağlamak amacıyla daha sert tedbirler uygulanacağını duyurdu.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun 14 – 15 Mayıs 2020 tarihli 53 ve 54 nolu kararlarında belirtilen tedbirler şu şekilde:

1- Korona virüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve kişiler arası bulaşmayı en aza indirmek amacıyla il genelinde maske takılması zorunlu hale getirildi. Maske takmayanlar hakkında yaptırım tedbirleri daha sıkı şekilde uygulanacak.
2- İlçe giriş-çıkış yerlerinde kolluk kuvvetleri tarafından ateş ölçümü, semptom sorgulaması, gidiş yeri amacının sorgulanması gibi uygulamalara kararlılıkla devam edilecek.
3- Denetim yapan bütün ekipler (Kolluk ve Zabıta ekipleri) denetimlerde maske kullanımı ve sosyal mesafeye riayet edilip edilmediği hususlarını gözetlenecek.
4- Başta Siverek olmak üzere il ve ilçelerde bulunan atölye, fabrika vb. iş yerlerinin denetimleri sıklaştırılacak ve izolasyon kurallarına uyulmayan yerlerde gerekli ceza-i müeyyideler uygulanacak.
5- Akşam iftar saatinden sonra artan yoğunluk nedeniyle sosyal mesafe ile maske tedbirlerinin uygulanmadığı bölge, sokak, cadde gibi yerlerde kontrollü giriş-çıkış uygulaması yapılacak. Gerekirse bu alanlar geçici olarak tamamen araç ve yaya girişine kapatılacak.
6- Ramazan Bayramına kadar seyyar satıcıların iftar ile sahur saatleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacak.
7- 24-26 Mayıs tarihlerindeki bayram tatilinde özel araç ve yolcu minibüsleri ile kırsal mahallelerden (köylerden) ilçe ve il merkezlerine, ilçe merkezlerinden de il merkezine mazeretsiz ve gereksiz seyahatler engellenecek.

1 1
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karantinadaki ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor

Haber: Cuma Sarı - Lütfü Yalgı - Siverek Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.