Berber ve kuaförlere Kovid-19 testi yapılacak

Haber Merkezi – Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada berber ve kuaförlere Kovid-19 testi yapılacağı duyuruldu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Şanlıurfa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlar, ivedilikle hayata geçirilirken bugün alınan kararlarla önemli düzenlemeler yapıldı.

Kurul tarafından alınan kararlarla; Unlu mamuller, ekmek ve pide fırınları, tatlıcılar, lokanta, ocakbaşı ve restoranlar ile açılış ve kapanış saatleri genelge ve yasal mevzuat ile belirlenen iş yerleri (eczane, market, bakkal, büfe, manav, hal içerisinde bulunan sebze-meyve satışı yapılan dükkanlar vb) haricindeki satış yapılan iş yerlerinin Şanlıurfa il genelindeki kapanış saati 24.00 olarak belirlendi.

Toplum sağlığını yakından ilgilendiren kararlardan biri de 07 Mayıs tarih ve 45 nolu Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile faaliyetlerine müsaade edilen berberlere, güzellik merkezi ve kuaförlere, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı ile belirlenecek planlama çerçevesinde Kovid-19 testi yapılması oldu.

Oluşturulacak ekip, tüm berber, güzellik merkezi ve kuaförleri gezerek, çalışanlara Kovid-19 testi yapacak. Test yaptırmayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi çerçevesinde yasal işlem yapılacak.

Korona virüs salgınını önlemeye yönelik daha önceki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarıyla maske takılması, sosyal mesafe kuralları, fırınlarda ekmeğe temas eden ile para alışverişi yapanın ayrı olması şart koşulan fırınlara yönelik de denetimler sıklaştırıldığı öğrenildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te 34 binada karantina kararı uygulanıyor

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Siverek ilçesinde 34 binada karantina kararı uygulanıyor.