Erdoğan: “Hayatımızı salgın gerçeğine göre düzenlemeliyiz”

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toplantı, sekizinci kez video konferans yöntemiyle bir araya gelen kabine toplantısı sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara hizmet eden Vefa Sosyal Destek Grubu, sağlık ve emniyet güçleri çalışanlarına teşekkür ederek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs sürecinde yeni dönem olan ‘Kontrollü Sosyal Hayat’a değinerek Erdoğan konuşmasının devamında korona virüs tedbirlerine ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Maske kullanmayı alışkanlık haline getireceğiz. Sokakta, iş yerinde, toplu taşıma alanında, sosyal hayatın her alanında insanlarla aramızda en az 1 buçuk ila 2 metre mesafe bırakacağız, ellerimizi her fırsatta yıkayacağız. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsü artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelecektir.

“Gelişmeler tedbirleri beraberinde getirecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının devamında, “Artık korona virüs veya benzeri salgın hastalıklara karşı eskisinden daha hazırlıklı durumdayız. Her gün şeffaf şekilde paylaşılan veriler oranların yatay şekilde geçtiğini gösteriyor. Normalleşme takviminin sürmesi vaka sayısının çok daha aşağı inerek sıfırlanmasıyla mümkündür. Salgının seyrinde olumsuz yönde gelişme olursa bazı tedbirleri çok daha sert şekilde yeniden uygulamak durumunda kalabiliriz. Vatandaşlarımızdan belirlenen kurallara uyulmasını tekrar tekrar rica ediyorum. Tek bir ihmalin dahi ağır sonuçlar ortaya çıkartabildiği bu süreci kendimizin ve evlatlarımızın güvenli geleceği için hep birlikte sahiplenmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Şehirler arası giriş çıkış süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şehirler arası giriş çıkış tedbirlerine dikkat çekerek, “Bir önceki hafta şehirler arası giriş çıkış yasağını kaldırdığımız 7 ilimize, geçtiğimiz hafta 9 ilimizi eklemiştik. Yasağın sürdüğü 15 ilimiz için şehirler arası giriş çıkış yasağı 15 gün süreyle devm edecektir.” dedi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ramazan Bayramında 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında canlı yayında korona virüse yönelik yeni tedbirleri açıkladı.