Ailelerine kavuşan mevsimlik işçiler sevinçli

Haber: Cuma Sarı – Narenciye bahçelerinde çalışmak amacıyla giden işçiler, Türkiye’deki ailelerine kavuştu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden narenciye bahçelerinde çalışmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine (KKTC) giden ve salgın nedeniyle mahsur işçiler, ailelerine kavuştu.

Yaklaşık 5 ay önce Siverek ilçesinden KKTC’deki narenciye bahçelerinde çalışmak amacıyla giden mevsimlik işçiler, salgın nedeniyle seferlerin askıya alınmasının ardından adada mahsur kaldı.

Bir süre önce bahçelerdeki işleri biten çalışanlar, mahsur kaldıkları bilgisini AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar’la paylaştı.

Durumun Dış İşleri Bakanlığına iletilmesi üzerine harekete geçen yetkililer, aralarında diğer illerde yaşayan çok sayıda işçi için vapur seferi düzenledi. Limandan minibüslerle Siverek ilçesine gelen işçiler, ailelerine kavuştu.

hLFxOr

5 ay önce çalışmaya gittiklerini belirten Memduh Tekdemir, “Narenciye bahçelerinde işimiz bitti ancak salgın nedeniyle mahsur kaldık. Bizde durumumuzu büyüklerimize bildirdik ve onların devreye girmesiyle ülkemize, ailemize geri dönebildik. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’a teşekkür ederiz.” dedi.

Adadan gemiyle ayrıldıklarını söyleyen Veysi Tekdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

UHaUfM

Çocuklarına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren Mehmet Emin Tekdemir, “Çocuklarım salgın nedeniyle mahsur kaldı ve biz çok özlem çektik. Sınır kapıları kapanınca seferler durduruldu ve biz çocuklarımız geri dönebilecek mi acaba diye endişelendik. Çok mutluyum ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Özellikle çocuklarıma kavuşmama vesile olan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Milletvekilimiz Kasım Gülpınar, Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Aydın’dan Ramazan Bayramı mesajı

Haber Merkezi - Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.