Zabıta namaz öncesi maske dağıttı

Haber: Cuma Sarı – Salgın sonrası kılınan ilk cuma namazı öncesi zabıta ekiplerince gelenlere dezenfekte edilerek maske verildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde salgın sonrası kılınan ilk cuma namazı öncesi zabıta ekiplerince gelenlere dezenfekte edilerek maske verildi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan camilerde haftalar sonra ilk kez Cuma namazı kılındı.

Cuma namazı öncesi camilerde sosyal mesafe kurallarına uyulması için cami avlusunda mesafe çizgileri çizen zabıta ekipleri namaz saatinde ise maskesiz vatandaşlara maske dağıttı.

B4tUNp

Cuma namazı öncesi camilerde sosyal mesafe kurallarına uyulması için cami avlusunda mesafe çizgileri çizen zabıta ekipleri namaz saatinde ise maskesiz vatandaşlara maske dağıttı.

Ekipler cami avlusunda vatandaşların sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları ve salgın riskine karşı elleri dezenfekte edildi.

Belediye ekiplerinin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Aylar sonra cemaatle namaz kılma imkanı bulduk, binlerce kez şükürler olsun, bizlere maske ve dezenfektan imkanı sağlayan belediye ekiplerine başkan Şeyhmus Aydın’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Siverek Belediyesinden yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Günler öncesinden ekiplerimizce namaz kılacak olan cami ve okul bahçelerinde temizlik dezenfekte çalışmaları yapıldı. Sosyal mesafe kuralların uygun şekilde çizgiler çizildi ve vatandaşlarımızın sağlığı için tüm tedbirler alındı. Namaz öncesi ise ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları sağlandı.”

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı

Haber: Cuma Sarı - Lütfü Yalgı - Toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, belirlenen açık alan, cami ve mescidlerde kılındı.