Normalleşme sürecinde yenilenen toplu taşıma kuralları

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle toplu taşımada alınan yeni kararlar açıklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine toplu taşıma genelgesi gönderildi.

Toplu taşıma genelgesi ile birlikte toplu taşıma araçlarında ve personel servislerinde yüzde 50 oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimatı yürürlükten kaldırıldı.

Foto: Arşiv

Yayınlanan genelgede şu cümlelere yer verildi:

“Şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında uygulamanın Sağlık Bakanlığı korona virüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan ekte gönderilen rehberler doğrultusunda gerçekleştirilmesi, kent içi ulaşım araçları (Minibüsler, Dolmuşlar, Halk Otobüsleri, Belediye Otobüsleri ve Diğerleri) ile ilgili alınması gereken önlemlerin yine toplu taşıma araçlarında (metro, metrobüs, körüklü otobüs vb.) güvenli mesafe kurallarına uymak koşulu hangi oranda/sayıda ayakta yolcu alınabileceğinin İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca alınacak kararlar ve konulacak kurallar doğrultusunda belirlenmesine karar verilmiştir.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Düğün yapacak çiftlere Doktor Özlü'den kötü haber

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü düğün yapacak çiftlere kötü haber vererek dikkatli olmalarını söyledi.