Dikkat! Randevusuz gitmeyin…

Haber: Cuma Sarı – Siverek Devlet Hastanesine randevusuz hasta alınmayacak.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte hasta kabul etmeye başlayan devlet hastanesi, randevusuz hasta alınmayacak.

Kz0Tki

Koronavirüs ile mücadelede normalleşme dönemine geçilmesi ile birlikte hastanelerdeki normalleşmenin nasıl olacağı da belli oldu.

Siverek Devlet Hastanesi sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamada, uyulması gereken kurallar hatırlatıldı.

Normalleşme süreci kapsamında yapılması gerekenin anlatıldığı açıklamada, “Korona virüs salgınının normalleşme sürecinde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Salgınla Mücadele Rehberi doğrultusunda hastanemizde poliklinik hizmetleri Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınarak yapılacak olup hastalarımızın korona virüs hastalığına yakalanmamaları için randevu aldıkları poliklinikte 15 dakika önceden bulunup kayıt yaptırması yeterli olacaktır.” denildi.

6Wesky

Şu anda poliklinik hizmetleri vermeye başlayan hastanelerde 15 Haziran’da kısıtlamalar biraz daha gevşetilecek, Temmuz ayının sonuna kadar ise önlemler kademeli olarak azaltılacak. Ancak salgının seyrine göre süreç yeniden planlanacak. Şu anda öngörülen önlemler, vatandaşın alışık olmadığı önlemler.

mJhk3g

RANDEVUSUZ GİTMEYİN

Hastanelerde radikal tedbirlerin alınması için çalışmalar devam ederken, Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sisteminden randevusu olmayan hiçbir vatandaş hastaneye alınmayacak. Randevu saatinden önce gelen vatandaşlar hastane kapısından içeri alınmayacak. Daha önceki dönemlerde hastane içinde oluşan kabalıkların bu şekilde önlenmesi ve en az temas için bu çalışma yapılacak.

SIKI KURALLAR

Hastanelerde yeni düzenleme yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar kapsamında sağlık kurumuna gelen vatandaşın, önce karşılama biriminde ateşi ölçülecek. Tabi ki, içeri ancak maskeli alınacak. Hastane içinde bulunan bekleme alanlarında koltuklar sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlenecek. Birçok hastanede polikliniklerde düzenleme yapıldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayvan pazarında korona virüs tedbirleri alınacak

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Şanlıurfa Valiliğince alınan kararla hayvan pazarlarında korona virüse yönelik yeni tedbirler alındığı öğrenildi.