Siverek’te 2 adet kaçak trafo bulundu

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Şanlıurfa ilçelerinde 350 evin ihtiyacını karşılayacak güçte 3 kaçak elektrik trafosunun tespit edildi.

Dicle Elektrik tarafından yapılan açıklamada “Traktör römorkunda tarım arazilerine taşındığı ve sulama amacıyla kullanıldığı tespit edilen kaçak trafolara Dicle ekipleri tarafından bağlantıları kesildikten sonra el konuldu.” ifadeleri kullanıldı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı kırsal Altın mahallesinde yapılan kontrollerde trafonun kayıt dışı olduğu ve kanca atmak suretiyle buradan geçen yüksek gerilim hattına bağlandığı belirlendiği öğrenildi.

Güvenlik riski göz ardı edilerek kullanıldığı saptanan 160 kilovolt amper gücündeki trafoya enerji bağlantısı kesildikten sonra savcılık kararıyla el konulduğu açıklaması yapıldı.

Siverek ilçesinde ise Ayrancı kırsal mahallesinde her biri 250 kilovolt amper gücünde 2 adet seyyar olarak kullanılan kaçak trafo bulundu. Ekipler vinç yardımıyla trafoları bulundukları yerlerden sökerek muhafaza altına aldı.

Ceylanpınar Savcılığı ve Siverek Cumhuriyet Savcılığı tarafından sorumlular hakkında işlem başlatıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

12 yerleşim yerinde karantina kararı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Şanlıurfa Valiliğince alınan kararla 11 yerleşim yeri ve 1 unlu mamülde karantina kararı uygulanıyor.