Yangınlar çiftçiyi mağdur ediyor!

Haber: Cuma Sarı – Ekili alanlarda çıkan yangınlar, doğaya ve çevreye zarar verdiği gibi çiftçiyi de mağdur ediyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi kırsalındaki ekili alanlarda çıkan yangınlar, doğaya ve çevreye zarar verdiği gibi çiftçiyi de mağdur ediyor.

Bir süre önce farklı bölgelerde meydana gelen yangınlar nedeniyle binlerce ekili alan zarar gördü.

RLaQyl

Küçük Çatlı mahallesinde elektrik tellerinden çıktığı iddia edilen yangın nedeniyle yüzlerce dönüm ekili alan zarar görürken Taşağıl mahallesinde ise henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen yangında yaklaşık bin dönüm arazinin etkilendiği öne sürüldü.

Dumanları gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine tarlaya gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

4lzUrm

Çevredeki tarlalarda çalışan mahalle sakinlerinin de traktörlerle destek verdiği söndürme çalışması yaklaşık 2 saat sürdü.

Alevleri kontrol altına alan ekipler, yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

Zarar gören yüzlerce dönüm ekili arazinin yanı sıra olay yerine sınır 100 dönüm meralık alanda da yangın ihtimaline karşı soğutma çalışması yapıldı.

Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan bazı çiftçiler, yolları kullanan vatandaşlardan sigara konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Sigaranın söndürülmeden gelişi güzel atılmaması konusunda uyaıda bulunan çiftçiler, yıl boyu uğraş verdikleri emeklerin bir kıvılcımla heba olduğunu belirtti.

0 1
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek sevdalılarına birleşme çağrısı!

Haber: Lütfü Yalgı - Siverek liseliler grubu koordinatörü Turan Tekiner yayınladığı mesajla Siverek’teki STK’lara birleşme çağrısı yaptı.