Siverek sevdalılarına birleşme çağrısı!

Yayınlayan: Yusuf Eyyüp Sarı -

Haber: Lütfü Yalgı – Siverek liseliler grubu koordinatörü Turan Tekiner yayınladığı mesajla Siverek’teki STK’lara birleşme çağrısı yaptı.

Siverek Liseliler grubu koordinatörü Turan Tekiner yayınladığı mesajla sivil toplum kuruluşlarına birleşme çağrısı yaptı.

Tekiner, Dünyadaki bütün Sivereklileri bir araya getirecek projeler üretmek ve bir bütünün parçası haline getirmek için çabalarımız devam ettiğini belirterek, “Toplum birliğinin gücüne inanan biz Siverek Liseliler Grubu olarak birçok alanda büyüme stratejisi üzerinde yoğunlaşıp birlik çatıları oluşturmaya çalışmaktayız. Hatırlanacağı üzere 5 Ekim Manifestosunda belirtildiği üzere projelerimiz arasında Siverek Festivali konusu, Vakıf Kurulması ve Siverek Derneklerinin Federasyonlaşması vardı. Derneklerimizin olduğu illerde istişare toplantıları yaparak bu projeleri anlattık ve tüm çevrelerden olumlu izlenimler edinerek büyük moralle ilerleme kaydettik. Toplumsal ve sosyal hareketlerde ittifaklar, halklar ve gruplar arasında ortak faydayı sağlayacak karşılıklı çıkarlara dayalı, insan odaklı ama toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı amaç edinen ve biz bilinciyle hareket eden, Siverek için siyaset yapmayı şiar edinen hemşehrilerimizle, Siverek Belediyesiyle ve Siverek Sivil Toplum Kuruluşları ile birçok konuda mutabakata vardık.” dedi.

Dünyada 19 Yaş ortalaması ile birinci sırada olan Siverek gençleri için farkındalık yaratacak projelere imza atılacağını aktaran Tekiner, “Başarılı olan toplumlarda kurum kültürünün önemi ortaya çıkmaktadır. Bu oluşumların ve ittifakların içinde yer alan bireylerin ortaya konulan amacı ve değerleri anlamalarına ve kendilerinden beklenen başarıya ulaşmaları konusunda daha tutarlı olmalarına neden olan en büyük etken uzlaşmacı kurum kültürü ile yaratılan ortak akıldır. Sivereklilerin bir arada olduğu 10’dan fazla sosyal medya grubu bulunmaktadır. Tüm gruplarda hemen hemen aynı kişilerin üyeliği gözlemlenmekte ve bir haber her grupta aynı zamanlarda aynı kişilere tekraren paylaşılmaktadır. Kalabalık gruplarda aktif üye sayısının azlığı bir sorun olarak gözükse de pasif üyelerin yarattığı fazlalık güçlü algısı yaratmaktadır ki yanlış bir algıdır. Grupların organik ve aktif büyümesi önemlidir. Sosyal medya gruplarının bir çatı altında birleşerek her üyenin aktif bir şekilde grupta hareket etmelerini sağlamak gerekmektedir.” diye konuştu.

Tekiner, tüm Siverek Sosyal Medya Gruplarına Siverek özelinde birleşme çağrısında bulunarak şu sözleri aktardı: “Gelin birlik olalım, gelecek vizyonunu beraber şekillendirelim, beraber istişare edip proje üretelim, tek ses, tek yürek olalım, büyük ve eşi görülmemiş bir sivil toplum kuruluşu olalım ve Siverekliler Vakfı ve Siverek Dernekleri Federasyonunu beraber kuralım. Sesimizi dünyaya hep beraber duyuralım. Siverek Festivali için güç birliği oluşturalım. Siverek sevdasıyla hep beraber ‘Her şey Siverek için’ diyelim.”

Tekiner, sonuç olarak, “Bu bağlamda, oluşturulması planlanan yeni sosyal medya platformunun adı, kuralları ve kurulları, yukarıda paydaşlarımız ve Siverek’ te faaliyet gösteren yazılı ve görsel medyalarımız ile hep beraber istişare edilerek oluşturulacaktır. Temel amacımız Siverek için önemli sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler ile zengin projeler üretip büyümeyi sağlamaktır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Traktör şarampole devrildi: 1 yaralı

Haber: Cuma Sarı - Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde mercimek yüklü traktörün şarampole devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı.

Benzer Haberler