Vali Erin denetimlerin artırılması için talimat verdi

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Virüs salgınına karşı yeni bir sürecin başladığı Türkiye’de, hükumetin aldığı tedbir kararlarının daha sıkı uygulanacağı bildirildi.

Şanlıurfa İl Pandemi Kurulu, video konferans yöntemiyle toplanarak, salgın karşısındaki son durumu, alınan tedbir kararlarını ve denetim tedbirlerini görüştü.

Vali Abdullah Erin başkanlığında yapılan toplantıda, en büyük riskin salgın riskini hafife alan davranışlar olduğu belirtildi.

Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapan Vali Erin, hükumetin ve bakanlıkların aldığı tedbir kararlarını tavizsiz şekilde uygulamaya devam ettiklerini ifade ederek, pozitif vakaların önüne ancak daha sıkı bir denetim ve vatandaşların alacağı tedbirlerle geçilebileceğini söyledi.

Salgının önlenmesi amacıyla alınan tedbir kararlarını hatırlatan Vali Erin, özellikle maske kullanmayanlar, halkın yoğun şekilde girip çıktığı tüketim alanları ve iş yerlerinde denetimlerin artırılması için talimat verdi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekiplerine, Polis, Halk Sağlığı ve Belediye Zabıta teşkilatlarının desteği de devam edecek. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğününde 10 ve üzeri istihdam sağlayan üretime dayalı iş yerlerinde denetimlerde bulunacağı öğrenildi.

1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan iki kişi tutuklandı

Haber: Cuma Sarı - Yusuf Eyyüp Sarı - Hırsızlık yaparken polise suçüstü yakalanan iki kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.